×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kenya Airways rozważają zamówienie bombardierów C-Series


Linie lotnicze Kenya Airways zainteresowane są zmówieniem bombardierów C-Series lub embraerów E2, informuje Reuters.
Potencjalne zamówienie maszyn do obsługi połączeń krótkodystansowych mogłoby liczyć od 15 do 20 maszyn, natomiast decyzja w tej sprawie mogłaby zapaść pod koniec tego roku. 

- Będziemy się przyglądać osiągom CSeries - zapowiedział Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways, dodając iż zainspirowało go zamówienie do 60 bombardierów CS300 złożone przez linie lotnicze airBaltic


Na razie główną przeszkodą w zamówieniu bombardierów C-Series jest brak dostępności w Afryce serwisu do tych maszyn. Sytuacja ta może ulec jednak poprawie, na co wpływa złożenie zamówienia na maszyny tego typu przez EgyptAir oraz rozważana przez Ethiopian Airlines możliwość złożenia zamówienia na C-Series. 

- Nie obchodzi mnie to, czy te samoloty dolecą do Londynu. Moje pytanie to, czy będą miał dostęp do serwisu w Bangui czy Abidżanie? Im więcej afrykańskich przewoźników przygląda się tym samolotom, tym bardziej będzie rozwijała się baza serwisowa - powiedział Mikosz.

fot. Bombardiergość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie