×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Punkt Informacyjno-Konsultacyjny CPK w Baranowie


Dzisiaj (04.06) w Baranowie o godz. 16 ma zostać otwarty Punkt Informacyjno-Konsultacyjny CPK. Jednocześnie w internecie pojawiła się strona www.cpk-konsultacje.pl.


Punkt Informacyjno-Konsultacyjny CPK (PIK CPK) w Baranowie powstaje zgodnie z niedawną zapowiedzą wiceministra Mikołaja Wilda. Punkt będzie udzielał informacji oraz konsultacji mieszkańcom i właścicielom gruntów objętych maksymalnym obszarem inwestycyjnym CPK. W szczególności zainteresowani będą mogli dowiedzieć się o harmonogramie realizacji wstępnego etapu budowy, kwestii wymiany nieruchomości na grunty zastępcze, sprzedaży nieruchomości oraz o ewentualnych wywłaszczeniach. 

PIK CPK będzie przekazywał podstawowe informacje na temat inwestycji, przeprowadzał konsultacje indywidualne oraz zbierał uwagi i pytania od mieszkańców i właścicieli nieruchomości na temat projektu CPK. Zdobyte informacje będą przekazywane do Biura Pełnomocnika ds. budowy CPK. Działania PIK CPK będą skierowane przede wszystkim do właścicieli nieruchomości położonych na planowanej powierzchni maksymalnego obszaru inwestycyjnego CPK. 

Spotkania w ramach PIK CPK obywać się będą od czerwca do listopada br. w dni powszednie w różnych terminach. W spotkaniu konsultacyjnym będą mogły wziąć udział uprawnione osoby zapisane za pośrednictwem strony internetowej www.cpk-konsultacje.pl. Spotkania będą miały indywidualny charakter, co oznacza, że w jednej konsultacji będzie mógł wziąć udział tylko właściciel nieruchomości oraz osoby z nim formalnie związane. W regulaminie PIK CPK założono, że jedna konsultacja będzie trwała ok. 20 min. Konsultacje będą prowadzone bezpłatnie a punkt będzie działał na trenie Urzędu Gminy w Baranowie. 

Na stronie www.cpk-konsultacje.pl, poza zapisaniem się na spotkanie z konsultantem, w zakładce „O inwestycji” można zapoznać się z mapą maksymalnego obszaru budowy i dowiedzieć się o głównych założeniach projektu. Z kolei w zakładce „Aspekty Prawne” znajduje się fragment ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz link do ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Ze strony dowiemy się też, że w czerwcu PIK CPK będzie otwarty w poniedziałki, środy i czwartki, w godzinach od 16 do 20. W zakładce „Pytania i odpowiedzi” znajduje się 12. pozycji, które zostały zapewne zebrane podczas odbytych już spotkań z mieszkańcami gminy.gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie