Punkt Informacyjno-Konsultacyjny CPK w Baranowie

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
04 czerwca 2018 15:42
5 komentarzy
Dzisiaj (04.06) w Baranowie o godz. 16 ma zostać otwarty Punkt Informacyjno-Konsultacyjny CPK. Jednocześnie w internecie pojawiła się strona www.cpk-konsultacje.pl.
Reklama

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny CPK (PIK CPK) w Baranowie powstaje zgodnie z niedawną zapowiedzą wiceministra Mikołaja Wilda. Punkt będzie udzielał informacji oraz konsultacji mieszkańcom i właścicielom gruntów objętych maksymalnym obszarem inwestycyjnym CPK. W szczególności zainteresowani będą mogli dowiedzieć się o harmonogramie realizacji wstępnego etapu budowy, kwestii wymiany nieruchomości na grunty zastępcze, sprzedaży nieruchomości oraz o ewentualnych wywłaszczeniach.

PIK CPK będzie przekazywał podstawowe informacje na temat inwestycji, przeprowadzał konsultacje indywidualne oraz zbierał uwagi i pytania od mieszkańców i właścicieli nieruchomości na temat projektu CPK. Zdobyte informacje będą przekazywane do Biura Pełnomocnika ds. budowy CPK. Działania PIK CPK będą skierowane przede wszystkim do właścicieli nieruchomości położonych na planowanej powierzchni maksymalnego obszaru inwestycyjnego CPK.

Spotkania w ramach PIK CPK obywać się będą od czerwca do listopada br. w dni powszednie w różnych terminach. W spotkaniu konsultacyjnym będą mogły wziąć udział uprawnione osoby zapisane za pośrednictwem strony internetowej www.cpk-konsultacje.pl. Spotkania będą miały indywidualny charakter, co oznacza, że w jednej konsultacji będzie mógł wziąć udział tylko właściciel nieruchomości oraz osoby z nim formalnie związane. W regulaminie PIK CPK założono, że jedna konsultacja będzie trwała ok. 20 min. Konsultacje będą prowadzone bezpłatnie a punkt będzie działał na trenie Urzędu Gminy w Baranowie.

Na stronie www.cpk-konsultacje.pl, poza zapisaniem się na spotkanie z konsultantem, w zakładce „O inwestycji” można zapoznać się z mapą maksymalnego obszaru budowy i dowiedzieć się o głównych założeniach projektu. Z kolei w zakładce „Aspekty Prawne” znajduje się fragment ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz link do ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Ze strony dowiemy się też, że w czerwcu PIK CPK będzie otwarty w poniedziałki, środy i czwartki, w godzinach od 16 do 20. W zakładce „Pytania i odpowiedzi” znajduje się 12. pozycji, które zostały zapewne zebrane podczas odbytych już spotkań z mieszkańcami gminy.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_a24d1 2019-07-14 11:03   
gość_a24d1 - Profil gość_a24d1
Pięknie strona nie działa .
zobacz link
gość_b1e8c 2018-06-06 08:20   
gość_b1e8c - Profil gość_b1e8c
lysypiotr76- Dobrze że godziny nie podał. To już by była kompromitacja na całego :-)
adam7691 2018-06-05 23:23   
adam7691 - Profil adam7691
lysypiotr76: data orientacyjna haha, tak jak BER
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama