LOT: Latamy do Hanoweru i Moskwy-Domodiedowo

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
04 czerwca 2018 11:11
5 komentarzy
Linie lotnicze LOT uruchomiły na początku czerwca dwa nowe połączenia z Warszawy - z lotniska Chopina dolecimy do Hanoweru oraz na moskiewskie Domodiedowo.
Reklama

Pierwszy rejsowy samolot LOT-u wystartował dziś (4.06) z Warszawy do Hanoweru o godz. 9:50. Z powrotem Embraer LOT-u wyruszy z Hanoweru ok. 11:45. Planowany czas lądowania w Warszawie to godz. 13:00, a samolot zostanie wtedy przywitany przez straż pożarną z Lotniska Chopina salutem wodnym. Według rozkładu, dzisiaj między obydwoma miastami odbędą się jeszcze rejsy popołudniowe (start z Warszawy o 17:30 i z Hanoweru o 19:55).

Od poniedziałku do piątku rejsy miedzy Warszawą i Hanowerem odbywają się dwa razy dziennie. W soboty pasażerowie mają do wyboru tylko rejs przedpołudniowy, a w niedzielę popołudniowy. Do obsługi trasy Warszawa-Hanower LOT przeznaczył samolot Embraer 170, na pokładzie którego znajduje się 70 foteli w trzech klasach podróży.


Hanower to już ósme miasto w Niemczech obsługiwane przez LOT. Przewoźnik lata też z pasażerami do Berlina-Tegel, Dusseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Monachium, Stuttgartu i Norymbergi. Hanower to też czwarty niemiecki kierunek uruchomiony przez LOT w ciągu ostatniego roku. W tym roku liczba pasażerów obsługiwanych przez LOT na trasach z i do Niemiec wzrosła o 150 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Jednocześnie LOT zwiększa liczbę połączeń do Rosji. Pierwszy rejs na lotnisko Domodiedowo w Moskwie wystartował z Warszawy wczoraj (3.06) o godz. 20. Do Warszawy wyruszył dziś o godz. 8:00, a lądowanie na Lotnisku Chopina odbyło się o 9:20. Przez miesiąc LOT będzie woził pasażerów w ten sposób na Domodiedowo sześć razy w tygodniu - oprócz piątków z Warszawy i sobót z Moskwy. Codzienne rejsy przewoźnik rozpocznie od 2 lipca.

Dotychczas LOT oferował pasażerom podróżującym z i do Moskwy rejsy tylko na lotnisko Szeremietiewo, które pozostają w siare połączeń bez zmian. Nowe codzienne rejsy na Domodiedowo zapewniają osobom podróżującym z Polski i innych europejskich krajów dostęp do licznych połączeń krajowych wewnątrz Rosji. Pasażerom z Moskwy taki rozkład umożliwia zaś przesiadki w Warszawie w drodze do wielu miast w Europie Środkowo-Wschodniej, m.in. do Budapesztu, Pragi, Kijowa, Lwowa, Odessy, Charkowa, Wilna, Rygi, Tallina oraz na Bałkany: do Sofii, Bukaresztu, Kluż-Napoki, Ljubljany, Skopje i Podgoricy.


Połączenia na Domodiedowo obsługują samoloty Embraer różnych wersji. To znaczy, że w drodze z i do Moskwy do dyspozycji pasażerów jest – w zależności od wykonującego rejs samolotu – od 70 do 112 miejsc.

LOT obsługuje dziś to w sumie 21 połączeń do Moskwy tygodniowo: na Domodiedowo i Szeremietiewo (do tego sprzedaje jeszcze bilety w ramach współpracy code-share z Aerofłotem). Jeśli chodzi o rynek rosyjski, to LOT oferuje pasażerom regularne rejsy do Moskwy, Sankt-Petersburga i Kaliningradu. W czerwcu i lipcu liczba połączeń do tych miast wzrośnie w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8d031 2018-11-11 21:09   
gość_8d031 - Profil gość_8d031
Ostatni widoczny rejs na Domodiedowo jest 14 listopada, a potem nic. Czy wiadomo, co się stało z tą trasą?
vscrew 2018-06-05 09:29   
vscrew - Profil vscrew
@gość_2dd00 Dublin jest ciężkim kierunkiem z wielu powodów i LOT chyba już się wypowiadał na ten temat. Po pierwsze, żeby połączenie było dochodowe, musi być skoordynowane z falami tranzytowymi, głównie do/z Azji ( bez sensu byłoby raczej ściąganie pasażerów do USA, choć z Amsterdamu i Brukseli LOT ma dużo tranzytów do USA...). Dublin z Warszawy to byłby prawie 4 godzinny rejs, w obie strony rotacja zajęłaby z 9, więc żeby zdążyć na 14 do Wawy ( żeby złapać się na tranzyty do Azji i nawet do USA), musiałby wylatywać z Wawy o 7 rano. Ale wtedy nie łapałby żadnych tranzytów zasilających poranną falę, które lądują przed 7). Do DUB musiałby latać 737, których LOT po prostu nie ma więcej, a obecne są wykorzystywane do granic możliwości. Dublin to kierunek typowo "lowcostowy", tanie bilety ekonomiczne, a to nie jest pasażer, na którego LOT liczy, bo wie, że nie ma szans na konkurencję z Ryaniarem.
gość_2dd00 2018-06-04 23:00   
gość_2dd00 - Profil gość_2dd00
A kiedy LOT poleci do Dublina?? tysiące ludzi lata już z przesiadkami bo monopolista tak winduje ceny że robią się z nich ceny na loty transatlantyckie i brak wolnych miejsc w sezonie na loty do polski. Aż się prosi o konkurencje.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama