×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapore: Najdłuższe komercyjne połączenie lotnicze


Singapore Airlines uruchomi najdłuższe loty komercyjne na świecie już w październiku, oferując bezpośrednie połączenia między Singapurem i Nowym Jorkiem, przy wykorzystaniu nowego Airbusa A350-900ULR.


Połączenie zostanie zainaugurowane w dniu 11 października br. na międzynarodowe lotnisko Newark Liberty. Początkowo rejs będzie dostępny trzy razy w tygodniu, a wyloty z Singapuru będą się odbywały w poniedziałek, czwartek i sobotę. Od 18 października rejsy będą się odbywały codziennie, po dostarczeniu samolotu typu A350-900ULR.SIA jest pierwszym na świecie klientem nowego A350-900ULR, z siedmioma maszynami zamówionymi od Airbusa. Samolot zostanie skonfigurowany w układzie dwóch klas, z 67 miejscami w klasie biznes i 94 miejscami w klasie Economy Premium. Bilety będą stopniowo udostępniane do sprzedaży w różnych systemach rezerwacyjnych, począwszy od jutra.

Loty będą obejmowały dystans 16,7 tys. km, a czas podróży wyniesie do 18 godzin 45 minut. Linie Singapore Airlines obsługiwały trasę Singapore-Newark do 2013 r., kiedy połączenie zostało zawieszone po tym, jak samoloty używane w tamtym czasie, Airbus A340-500, zostały zwrócone do Airbusa.

Singapore Airlines były zawsze dumne z przesuwania granic, aby zapewnić swoim klientom możliwie najlepszą jakość podróży. Cieszymy się, że możemy wprowadzać nowoczesną technologię, oferując bezpośrednie połączenia dzięki samolotom bardzo dalekiego zasięgu, Airbus A350-900ULR - powiedział Goh Choon Phong, dyrektor generalny Singapore Airlines. - Loty będą oferować naszym klientom najszybszy sposób podróżowania między dwoma miastami - w wielkim komforcie, wraz z legendarną obsługą Singapore Airlines - i pomogą zwiększyć możliwości połączeń z i do Singapuru.

Samolot A350-900ULR zapewni pasażerom wygodniejszą podróż dzięki takim cechom, jak wyższe sufity, większe okna, wyjątkowo szeroki korpus i oświetlenie zaprojektowane w celu redukcji efektu jetlag. Konstrukcja z włókna węglowego pozwala również uzyskać lepszą jakość powietrza dzięki bardziej zoptymalizowanej wysokości kabiny i wilgotności w kabinie.

Obecnie linie Singapore Airlines mają w swojej flocie 21 A350-900, oraz kolejne 46 zamówione, w tym siedem w wariancie ULR. Pierwszy A350-900ULR ma zostać dostarczony we wrześniu, a kolejne mają zostać dostarczone do końca roku.

Obecnie Singapore Airlines obsługuje rejsy do New York JFK, codziennie przez Frankfurt. Innymi destynacjami w USA są Houston (pięć razy w tygodniu przez Manchester), Los Angeles (codziennie przez Seul i Tokio) i San Francisco (codziennie non-stop z Singapuru oraz codziennie przez Hongkong). Bezpośrednie loty na trasie Singapur-Los Angeles są również planowane z A350-900ULR, a szczegóły zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie