Singapore: Najdłuższe komercyjne połączenie lotnicze

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
30 maja 2018 11:53
7 komentarzy
Singapore Airlines uruchomi najdłuższe loty komercyjne na świecie już w październiku, oferując bezpośrednie połączenia między Singapurem i Nowym Jorkiem, przy wykorzystaniu nowego Airbusa A350-900ULR.
Reklama
Połączenie zostanie zainaugurowane w dniu 11 października br. na międzynarodowe lotnisko Newark Liberty. Początkowo rejs będzie dostępny trzy razy w tygodniu, a wyloty z Singapuru będą się odbywały w poniedziałek, czwartek i sobotę. Od 18 października rejsy będą się odbywały codziennie, po dostarczeniu samolotu typu A350-900ULR.SIA jest pierwszym na świecie klientem nowego A350-900ULR, z siedmioma maszynami zamówionymi od Airbusa. Samolot zostanie skonfigurowany w układzie dwóch klas, z 67 miejscami w klasie biznes i 94 miejscami w klasie Economy Premium. Bilety będą stopniowo udostępniane do sprzedaży w różnych systemach rezerwacyjnych, począwszy od jutra.

Loty będą obejmowały dystans 16,7 tys. km, a czas podróży wyniesie do 18 godzin 45 minut. Linie Singapore Airlines obsługiwały trasę Singapore-Newark do 2013 r., kiedy połączenie zostało zawieszone po tym, jak samoloty używane w tamtym czasie, Airbus A340-500, zostały zwrócone do Airbusa.

- Singapore Airlines były zawsze dumne z przesuwania granic, aby zapewnić swoim klientom możliwie najlepszą jakość podróży. Cieszymy się, że możemy wprowadzać nowoczesną technologię, oferując bezpośrednie połączenia dzięki samolotom bardzo dalekiego zasięgu, Airbus A350-900ULR - powiedział Goh Choon Phong, dyrektor generalny Singapore Airlines. - Loty będą oferować naszym klientom najszybszy sposób podróżowania między dwoma miastami - w wielkim komforcie, wraz z legendarną obsługą Singapore Airlines - i pomogą zwiększyć możliwości połączeń z i do Singapuru.

Samolot A350-900ULR zapewni pasażerom wygodniejszą podróż dzięki takim cechom, jak wyższe sufity, większe okna, wyjątkowo szeroki korpus i oświetlenie zaprojektowane w celu redukcji efektu jetlag. Konstrukcja z włókna węglowego pozwala również uzyskać lepszą jakość powietrza dzięki bardziej zoptymalizowanej wysokości kabiny i wilgotności w kabinie.

Obecnie linie Singapore Airlines mają w swojej flocie 21 A350-900, oraz kolejne 46 zamówione, w tym siedem w wariancie ULR. Pierwszy A350-900ULR ma zostać dostarczony we wrześniu, a kolejne mają zostać dostarczone do końca roku.

Obecnie Singapore Airlines obsługuje rejsy do New York JFK, codziennie przez Frankfurt. Innymi destynacjami w USA są Houston (pięć razy w tygodniu przez Manchester), Los Angeles (codziennie przez Seul i Tokio) i San Francisco (codziennie non-stop z Singapuru oraz codziennie przez Hongkong). Bezpośrednie loty na trasie Singapur-Los Angeles są również planowane z A350-900ULR, a szczegóły zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wroord 2018-05-31 14:57   
wroord - Profil wroord
salesmenpolska - gdy to polaczenie istanialo pare lat temu i obslugiwane bylo A340 samolot mial tylko klase business. Tak wiec teraz SIN dodajac economy plus chce zwiekszyc renownosc polaczenia. Moj najdluzszy lot to 16 godzin w economy plus. Wcale nie bylo az tak kiepsko - jednak nie wyobrazam sobie siedzenia 16 godzin scisniety w zwyklej economy.
Marcin14 2018-05-31 00:28   
Marcin14 - Profil Marcin14
Nowy Jork-Perth byłoby nieco dłuższym połączeniem niż Londyn-Auckland. Około 19 tys. km vs. około 18,5 tys. km.
salesmenpolska 2018-05-30 22:14   
salesmenpolska - Profil salesmenpolska
Ciekawe ze nie ma zadnych miejsc przeznaczonych na standard economy. Czyli bilety beda drogie albo latajcie z innimi via gdzies tam. :) Choc przy takiej odleglosci ludzie by sie wtedy pozabijali np. chodzac co godzine do wc
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy