×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair poleci do Hanoweru oraz zwiększy liczbę połączeń do Dubaju i Warszawy


Kontynuując swą ekspansję na niemieckim rynku, Finnair uruchomi w przyszłym roku połączenie do Hanoweru. Fiński przewoźnik ma także w planach zwiększenie przepustowości na trasie Helsinki - Dubaj, począwszy od tegorocznego sezonu zimowego, a w następnym roku również na kilku kierunkach europejskich.


Otwarcie nowego połączenia do Hanoweru planowane jest na 29 kwietnia 2019 roku. Rejsy będą odbywały się przez cały rok. Początkowo planowanych jest pięć połączeń w tygodniu, zaś od 1 czerwca 2019 roku będą one wykonywane codziennie.

Hanower jest jednym z największych miast w północnych Niemczech i odbywa się w nim kilka ważnych wydarzeń handlowych oraz popularne jarmarki, to też Finnair ma duże oczekiwania wobec nowej trasy w swoim harmonogramie.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani otwierając nowe połączenie do Hanoweru i kontynuując nasz rozwój i ekspansję w Niemczech, ponieważ jest to bardzo ważny rynek dla Finnaira. Znacząco zwiększyliśmy także naszą obecność na niemieckim rynku w nadchodzącym sezonie letnim 2018, powiększając naszą przepustowość o 35 proc. w porównaniu do ubiegłego lata - powiedział Juha Järvinen, dyrektor handlowy w Finnairze.

Hanower będzie siódmym portem docelowym Finnaira w Niemczech. Przewoźnik lata przez cały rok również do Berlina, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Monachium i Stuttgartu.


W sezonie letnim 2019 Finnair zwiększy także liczbę połączeń na części innych popularnych tras w Europie. Linia zamierza dodać 4 połączenia do Barcelony, począwszy od czerwca do końca sezonu letniego. W rozkładzie pojawi się również dodatkowy rejs do Reykjaviku oraz weekendowe połączenia z Warszawą (w soboty i niedziele).

W sezonie zimowym 2018 fiński przewoźnik zwiększy także liczbę lotów z Helsinek do Dubaju. Do rozkładu dodane zostanie jedno połączenie, co przełoży się na łącznie siedem rejsów w tygodniu. Ponadto dwa z nich będą operowane za pomocą szerokokadłubowego airbusa A350.

- Wykonywanie w sezonie zimowym niektórych połączeń do Dubaju przy pomocy airbusa A350 pozwoli nam zaoferować na tym popularnym, biznesowym i wypoczynkowym kierunku możliwość przelotu naszą klasą biznes, z w pełni rozkładanymi siedzeniami - dodał  Järvinen.gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie