Finnair poleci do Hanoweru oraz zwiększy liczbę połączeń do Dubaju i Warszawy

Konrad Korycki - Profil Konrad Korycki
30 maja 2018 10:00
7 komentarzy
Kontynuując swą ekspansję na niemieckim rynku, Finnair uruchomi w przyszłym roku połączenie do Hanoweru. Fiński przewoźnik ma także w planach zwiększenie przepustowości na trasie Helsinki - Dubaj, począwszy od tegorocznego sezonu zimowego, a w następnym roku również na kilku kierunkach europejskich.
Reklama

Otwarcie nowego połączenia do Hanoweru planowane jest na 29 kwietnia 2019 roku. Rejsy będą odbywały się przez cały rok. Początkowo planowanych jest pięć połączeń w tygodniu, zaś od 1 czerwca 2019 roku będą one wykonywane codziennie.

Hanower jest jednym z największych miast w północnych Niemczech i odbywa się w nim kilka ważnych wydarzeń handlowych oraz popularne jarmarki, to też Finnair ma duże oczekiwania wobec nowej trasy w swoim harmonogramie.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani otwierając nowe połączenie do Hanoweru i kontynuując nasz rozwój i ekspansję w Niemczech, ponieważ jest to bardzo ważny rynek dla Finnaira. Znacząco zwiększyliśmy także naszą obecność na niemieckim rynku w nadchodzącym sezonie letnim 2018, powiększając naszą przepustowość o 35 proc. w porównaniu do ubiegłego lata - powiedział Juha Järvinen, dyrektor handlowy w Finnairze.

Hanower będzie siódmym portem docelowym Finnaira w Niemczech. Przewoźnik lata przez cały rok również do Berlina, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Monachium i Stuttgartu.


W sezonie letnim 2019 Finnair zwiększy także liczbę połączeń na części innych popularnych tras w Europie. Linia zamierza dodać 4 połączenia do Barcelony, począwszy od czerwca do końca sezonu letniego. W rozkładzie pojawi się również dodatkowy rejs do Reykjaviku oraz weekendowe połączenia z Warszawą (w soboty i niedziele).

W sezonie zimowym 2018 fiński przewoźnik zwiększy także liczbę lotów z Helsinek do Dubaju. Do rozkładu dodane zostanie jedno połączenie, co przełoży się na łącznie siedem rejsów w tygodniu. Ponadto dwa z nich będą operowane za pomocą szerokokadłubowego airbusa A350.

- Wykonywanie w sezonie zimowym niektórych połączeń do Dubaju przy pomocy airbusa A350 pozwoli nam zaoferować na tym popularnym, biznesowym i wypoczynkowym kierunku możliwość przelotu naszą klasą biznes, z w pełni rozkładanymi siedzeniami - dodał Järvinen.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
adam7691 2018-05-31 21:55   
adam7691 - Profil adam7691
gość_340b4: nie tylko w Finlandii, podobna sytuacja występuje w innych krajach UE i nie tylko, szkoda, że tej lojalności nie ma w Polsce, a w dobrym tonie jest wieszanie psów na wszystkim co polskie
gość_340b4 2018-05-31 15:46   
gość_340b4 - Profil gość_340b4
Dla LOTu najwazniesze sa teraz tranzyty, szczegolnie do Azji i USA. Z Helsinek nie uda mu sie zebrac absolutnie nic, mimo ze Finnair ma drogie bilety na rynku lokalnym, jest on tak maly, i tak lojalny dla linii lokalnej, ze nie wybiora LOTu z duyo ubozsza oferta. Podobnie finskie firmy nie wysla swoich pracownikow inna linia niz Finnair - lokalna lojalnosc jest w Skandynawii ogromna i wspieraja swoje marki.
gość_f2191 2018-05-31 10:06   
gość_f2191 - Profil gość_f2191
Oczywiście że LOT straciłby na połączeniach Warszawa - Helsiniki. Żaden Fin do Warszawy nie przyleci żeby lecieć w kierunku Azji. Może więcej byłoby chętnych przez Atlantyk ale tych Finów jest tyle co kot napłakał więc na taki połączeniu LOT byłby dostarczycielem Polaków na linie azjatyckie.
Inna sprawa że Finnair to jednak jest członek Oneworld i dla Lufthansy i jej sojuszu dowożenie pasażerów do Helsinek też jej nie odpowiadało.
Gdyby LOT został kupiony przez Lufthansę być może dogadaliby się że hub w kierunku wschodnim byłby w Polsce. Wtedy Baranów miałby szansę powodzenia.
Niestety konkurencja na trasach do Azji jest bardzo duża i zarabia się tam bardzo mało w porównaniu do kierunków transatlantyckich.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama