Delta w przyszłym roku powróci do Bombaju

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
30 maja 2018 07:49
2 komentarze
Jeden z największych przewoźników lotniczych, Delta Air Lines ogłosił, że od przyszłego roku ponownie poleci do Bombaju w Indiach.
Reklama
Oświadczenie to jest następstwem umów zawartych między Stanami Zjednoczonymi a rządami Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Kataru w celu rozwiązania problemu dotacji rządowych udzielanych przewoźnikom w tych krajach. Nowa umowa umożliwia Delcie rozwój w Indiach, które są obecnie jednym z największych partnerów handlowych USA, ale których rynek lotniczy charakteryzuje się tym, że silną pozycję mają tam linie z Zatoki Perskiej.

Decyzja oznacza dla Delty powrót do Indii - wcześniej linia została zmuszona do wycofania się z tego rynku ponieważ nie wytrzymała konkurencji - właśnie m.in. z Emirates, Qatar Airways, ale też państwowym Air India.


- To ekscytujące, że możemy ogłosić powrót do Indii w ramach naszej wizji rozszerzenia oferty Delty - powiedział Ed Bastian, prezes zarządu Delty. - Jesteśmy wdzięczni prezydentowi za podjęcie rzeczywistych działań w celu wyegzekwowania naszych umów handlowych o "otwartym niebie", które umożliwiły realizację tego projektu. Cieszymy się, że będziemy zapewniać klientom w Stanach Zjednoczonych i Indiach słynny, niezawodny i skoncentrowany na kliencie serwis Delty, obsługiwany przez najlepszych pracowników w branży - dodał Bastian.

Delta zamierza również rozszerzyć istniejące warunki porozumienia codeshare z Jet Airways, aby zapewnić dogodne przesiadki na loty do innych miast w Indiach, pod warunkiem uzyskania wszystkich niezbędnych zgód na wykonywanie połączenia.

Ostatnie komentarze

gość_34231 2018-10-02 16:41   
gość_34231 - Profil gość_34231
Nie rozumiem, niech no mi kto objaśni: w wyniku nowej umowy linie z krajów Zatoki Perskiej (z którymi Delta konkurując wymiękła) staną się mniej konkurencyjne?

Czy to oznacza, że te kraje dosypią Delcie forsy? - no jak rozumieć nagły powrót DL na tę trasę, skoro pozycja wszystkich linii, które tam latały, a z którymi DL przegrała konkurencję (mniejsza o to, z jakich powodów) jest cały czas tak samo mocna?
gość_afc68 2018-05-30 08:21   
gość_afc68 - Profil gość_afc68
A do Krakowa Poznania
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy