×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Royal Brunei odbierają pierwszego airbusa A320neo


Linie lotnicze Royal Brunei odebrały pierwszego z siedmiu zamówionych airbusów A320neo. Nowe maszyny umożliwią przeprowadzenie programu odnowy floty, jak również pozwolą na otwieranie nowych połączeń, zapowiada przewoźnik.


Pierwszy z zamówionych airbusów o numerze rejestracyjnym V8-RBA przyleciał już do głównego hubu przewoźnika w Bandar Seri Begawan, odbywając drogę z Tuluzy z międzylądowaniami w Dubai World Central oraz Bangkoku Suvarnabhumi. 

Zamówione przez brunejskiego przewoźnika airbusy A320neo napędzane są silnikami CMF International LEAP-1A. Maszyny będą mogły zabrać na pokład 150 pasażerów, w tym 12 w klasie biznes, 18 w klasie ekonomicznej plus oraz 120 w klasie ekonomicznej. Pierwszym komercyjnym połączeniem obsłużonym przez airbusa A320neo będzie rejs do Singapuru Changi, który zaplanowany jest na 7 czerwca tego roku. 


- Nowy model samolotu odegra ważną rolę w oferowaniu naszych możliwości operacyjnych. A320 umożliwi Royal Brunei obciążone niskim ryzykiem wejście na nowe rynki średniodystansowe do siedmiu godzin lotu. W ciągu najbliższych miesięcy ogłosimy nowe trasy - powiedział Karam Chand, prezes przewoźnika. 

Linie lotnicze Royal Brunei oczekują, że wszystkie siedem airbusów A320neo, jak również piąty zamówiony boeing 787-8, zostaną dostarczone do końca tego roku. Tym samym przewoźnik zrealizowałby program odnowy floty. 

Brunejskie linie lotnicze posiadają także opcje na trzy kolejne airbusy A320neo. W przeszłości przedstawiciele przewoźnika zapowiadali, że rozważają zamianę tych opcji na zamówienia długodystansowych wersji airbusów A321neo. 

Obecnie linie lotnicze Royal Brunei Airlines posiadają flotę liczących 10 lat airbusów A320ceo. Przewoźnik obsługuje połączenia do 18 kierunków w 13 krajach na świecie. 

fot. Airbusgość_f0d07 - Profil
gość_f0d07
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie