×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic zamówi nawet 60 bombardierów CS300


Linie lotnicze airBaltic ogłosiły nowe zamówienie 30 bombardierów CS300 z opcjami zakupu 30 kolejnych maszyn tego typu. Przewoźnik przedstawił też nowy plan rozwoju “Destination 2025”.


Nowe zamówienie 60 bombardierów CS300 jest kolejnym, po obecnie istniejącym zamówieniu na 20 samolotów tego typu. 

- Skutecznie wdrożyliśmy strategię modernizacji floty i jesteśmy szczęśliwi, że możemy dalej rozszerzyć naszą flotę do 80 bombardierów CS300, w tym samym czasie w ciągu najbliższych trzech wycofując maszyny pozostałych typów - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic. 


Wraz z ogłoszeniem zamówienia 60 nowych maszyn, łotewski przewoźnik zaprezentował nowy business plan Destination 2025, który zakłada znaczne rozszerzenie liczby operacji lotniczych airBaltic. 

- Kluczowym elementem tej strategii jest jest wdrożenie rozszerzonej floty składającej się jedynie z bombardierów CS300, które są najlepszymi samolotami do obsługi rynków, na które latamy - dodał Gauss. 

Plan przewoźnika przewiduje ekspansję tras ze wszystkich trzech krajów nadbałtyckich: Litwy, Łotwy oraz Estonii do większości głównych miast w Europie. Strategia zakłada także znaczący wzrost liczby pasażerów oraz przychodów do roku 2025. 


- Rok 2017 był najlepszym rokiem w historii airBaltic, podczas którego firma osiągnęła znakomite wyniki operacyjne i finansowe. Stanowi to dowód na powodzenie modelu biznesowego oraz przyjętej strategii rozwoju. Nowe zamówienie jest największą inwestycją w historii Łotwy i pełni ważną rolę w rozwoju infrastruktury lotniczej Regionu Państw Nadbałtyckich, wpływającą na eksport, gospodarkę i rynek pracy - powiedział Uldis Augulis, minister transportu Łotwy. 

Rozpoczęcie realizacji najnowszego zamówienia przewidziane jest na IV kw. 2019 r. Obecnie airBaltic wykorzystuje osiem bombardierów CS300 i do końca 2019 r. odbierze 12 kolejnych sztuk maszyn tego typu. 


Wartość katalogowa najnowszego zamówienia to 2,9 mld dolarów. W przypadku wykorzystania wszystkich 30 opcji zakupu, wartość zamówienia wzrosłaby do 5,9 mld dolarów. 

fot. airBalticgość_a9027 - Profil
gość_a9027
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie