×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France zainaugurował połączenie do Wrocławia


Dziś (26 maja) we wrocławskim porcie im. Mikołaja Kopernika świętowano inaugurację połączenia Air France do Paryża.


Połączenie na zlecenie Air France, jest wykonywane embraerem 170 przez Hop! - spółkę-córkę francuskiego przewoźnika.

Przyjęty rozkład zakłada wylot z Paryża o 9:45 i przylot do Wrocławia na 11:40. W drogę powrotną samolot startuje ze stolicy Dolnego Śląska o 12:15, by na lotnisku im. Charlesa de Gaulle'a zameldować się o 14:10. Godziny te pozwalają na wygodne przesiadki na loty m.in. do Bostonu, Detroit, Nowego Jorku, Waszyngtonu, Montrealu, Szanghaju, Santiago de Chile, Amsterdamu, Barcelony, Bazylei, Kopenhagi, Hamburga, Stuttgartu, Bordeaux, Clermont-Ferrand, Marsylii i Nantes, czy na Mauritius.


- Trwa ekspansja Grupy Air France KLM w Polsce. Po sukcesie nowych połączeń KLM z Krakowa i Gdańska uruchomionych w ciągu ostatnich trzech lat, widzimy jak duże jest zainteresowanie Polską ze strony zagranicznych turystów. Dlatego dziś otwieramy nową trasę z Wrocławia do Paryża, z uwagi na olbrzymi potencjał turystyczny i ekonomiczny regionu Dolnego Śląska. Dzięki nowemu bezpośredniemu połączeniu wrocławianie będą mogli w każdej chwili odwiedzić Paryż lub przez Paryż lecieć w odlegle rejony świata, korzystając z bogatej siatki połączeń Air France. Jesteśmy przekonani, że z nowego, codziennego rejsu ucieszą się zarówno turyści, którym oferta Air France otwiera wiele nowych możliwości,  jak i pasażerowie biznesowi, którzy teraz mogą planować krótkie, wygodne podróże do Francji i do innych miast w Europie Zachodniej. Polska gospodarka ma się dobrze, więc jest to kolejny argument za tym, aby zawitać właśnie tutaj, do Wrocławia, który jest ważnym ośrodkiem gospodarczym kraju, z olbrzymim potencjałem dla biznesu. Mamy również nadzieję, że wraz z nowym lotem Air France między Polską a Francją przybędą tu nowe firmy - mówił Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Do tej pory Air France oferował loty z Polski jedynie z Lotniska Chopina w Warszawie, tym samym Wrocław stał się więc jedynym polskim portem regionalnym, w którym lądują samoloty tego przewoźnika. Należy jednak przypomnieć, że w sezonie "Lato 2016" linia wykonywała loty do Krakowa.


Dla wrocławskiego lotniska to najważniejszy nowy kierunek w tym roku. Pasażerowie zyskują bezpośrednie połączenie na główne lotnisko w Paryżu i jeden z największych portów na świecie. Dzięki temu, planowanie podróży z Wrocławia nie tylko do Francji, ale też na trasach transkontynentalnych, staje się jeszcze wygodniejsze. Sukcesywny rozwój oferty połączeń sieciowych ma duży udział w tym, że Wrocław zajmuje coraz mocniejszą pozycję na lotniczej mapie Europy - powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Po inauguracji nowego lotu Air France z Wrocławia oferta Grupy Air France-KLM z Polski wzrośnie do 82 lotów wykonywanych w ciągu tygodnia. Oznacza to prawie dwukrotny wzrost liczby połączeń z/do naszego kraju w ciągu ostatnich trzech lat.

fot. Port Lotniczy Wrocławgość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie