Air France zainaugurował połączenie do Wrocławia

26 maja 2018 14:41
25 komentarzy
Dziś (26 maja) we wrocławskim porcie im. Mikołaja Kopernika świętowano inaugurację połączenia Air France do Paryża.
Reklama
Połączenie na zlecenie Air France, jest wykonywane embraerem 170 przez Hop! - spółkę-córkę francuskiego przewoźnika.

Przyjęty rozkład zakłada wylot z Paryża o 9:45 i przylot do Wrocławia na 11:40. W drogę powrotną samolot startuje ze stolicy Dolnego Śląska o 12:15, by na lotnisku im. Charlesa de Gaulle'a zameldować się o 14:10. Godziny te pozwalają na wygodne przesiadki na loty m.in. do Bostonu, Detroit, Nowego Jorku, Waszyngtonu, Montrealu, Szanghaju, Santiago de Chile, Amsterdamu, Barcelony, Bazylei, Kopenhagi, Hamburga, Stuttgartu, Bordeaux, Clermont-Ferrand, Marsylii i Nantes, czy na Mauritius.


- Trwa ekspansja Grupy Air France KLM w Polsce. Po sukcesie nowych połączeń KLM z Krakowa i Gdańska uruchomionych w ciągu ostatnich trzech lat, widzimy jak duże jest zainteresowanie Polską ze strony zagranicznych turystów. Dlatego dziś otwieramy nową trasę z Wrocławia do Paryża, z uwagi na olbrzymi potencjał turystyczny i ekonomiczny regionu Dolnego Śląska. Dzięki nowemu bezpośredniemu połączeniu wrocławianie będą mogli w każdej chwili odwiedzić Paryż lub przez Paryż lecieć w odlegle rejony świata, korzystając z bogatej siatki połączeń Air France. Jesteśmy przekonani, że z nowego, codziennego rejsu ucieszą się zarówno turyści, którym oferta Air France otwiera wiele nowych możliwości, jak i pasażerowie biznesowi, którzy teraz mogą planować krótkie, wygodne podróże do Francji i do innych miast w Europie Zachodniej. Polska gospodarka ma się dobrze, więc jest to kolejny argument za tym, aby zawitać właśnie tutaj, do Wrocławia, który jest ważnym ośrodkiem gospodarczym kraju, z olbrzymim potencjałem dla biznesu. Mamy również nadzieję, że wraz z nowym lotem Air France między Polską a Francją przybędą tu nowe firmy - mówił Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Do tej pory Air France oferował loty z Polski jedynie z Lotniska Chopina w Warszawie, tym samym Wrocław stał się więc jedynym polskim portem regionalnym, w którym lądują samoloty tego przewoźnika. Należy jednak przypomnieć, że w sezonie "Lato 2016" linia wykonywała loty do Krakowa.


- Dla wrocławskiego lotniska to najważniejszy nowy kierunek w tym roku. Pasażerowie zyskują bezpośrednie połączenie na główne lotnisko w Paryżu i jeden z największych portów na świecie. Dzięki temu, planowanie podróży z Wrocławia nie tylko do Francji, ale też na trasach transkontynentalnych, staje się jeszcze wygodniejsze. Sukcesywny rozwój oferty połączeń sieciowych ma duży udział w tym, że Wrocław zajmuje coraz mocniejszą pozycję na lotniczej mapie Europy - powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Po inauguracji nowego lotu Air France z Wrocławia oferta Grupy Air France-KLM z Polski wzrośnie do 82 lotów wykonywanych w ciągu tygodnia. Oznacza to prawie dwukrotny wzrost liczby połączeń z/do naszego kraju w ciągu ostatnich trzech lat.

fot. Port Lotniczy Wrocław

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_18306 2018-05-28 18:55   
gość_18306 - Profil gość_18306
Będzie to samo co w Krakowie. Przylecą i odlecą! Sami nie wiedzą czego szukają...
WROMK 2018-05-28 16:24   
WROMK - Profil WROMK
Kolejna dobra wiadomość dla Wrocławia: od 28 października ZRH będzie 4 razy w tygodniu (dodatkowy lot w niedzielę już w systemie Swiss)!
gość_38b44 2018-05-28 16:16   
gość_38b44 - Profil gość_38b44
Transavia nie wypalila we Wroclawiu bo tu potrzeba bardziej linii przesiadkowej takiej jak AF czy LH co widac zreszta po ilosci rejsow w ciagu dania 4 x FRA, 3x MUC, 1 x DUS i dlatego tez AF wystartowala z codziennymi rejsami.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy