Pierwszy A320neo dostarczony dla linii Royal Brunei

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
28 maja 2018 08:35
Linie Royal Brunei odebrały pierwszego z siedmiu zamówionych samolotów A320neo.
Reklama

Uroczystość przekazania samolotu, która odbyła się w Tuluzie, swą obecnością zaszczycili m.in. dyrektor generalny linii Karam Chand oraz Ambasador Sułtanatu Brunei we Francji JE Datin Paduka Malai Hajah Halimah binti Malai Haji Yussof.

Napędzane silnikami CFM International LEAP-1A26 samoloty A320neo, oferują 150 miejsc na pokładzie w trzech klasach: 12 w klasie biznes, 18 w ekonomicznej "plus" oraz 120 w klasie ekonomicznej. Samolot będzie wykorzystywany przez linie do obsługi połączeń regionalnych m.in. do Bangkoku, Kuala Lumpur, Manili czy Dżakarty.

Pierwszy A320neo dla linii Royal Brunei / Fot. Airbus Media

Linie Royal Brunei wykorzystują samoloty z rodziny A320 od 2003 roku. Obecnie we flocie linia posiada sześć samolotów A320-200. Ponadto linia wykorzystuje 4 samoloty B787-8. W połowie roku brunejska linia odbierze piątego Dreamlinera. Bazą linii jest międzynarodowy port lotniczy w stolicy kraju tj. Bandar Seri Begawan.

Kilka dni temu informowaliśmy, że linie Royal Brunei Airlines z początkiem najbliższego sezonu zimowego uruchomią bezpośrednie loty do Londynu (bez przesiadek w Dubaju). Jako ciekawostkę można wskazać, że ze względów religijnych linie nie oferują alkoholu na pokładach.

Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama