Qatar wraca do Londynu Gatwick

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
25 maja 2018 13:50
Po siedmiu latach nieobecności Qatar Airways ponownie uruchomił połączenie na trasie pomiędzy Dohą a Gatwick, drugim największym portem lotniczym Londynu.
Reklama

22 maja br. Qatar Airways powróciły na lotnisko Gatwick, na które zaprzestały operowania w 2011 r. Wznowione połączenie będzie obsługiwane samolotami Boeing 787-8 dwa razy dziennie. Dreamlinery będą mogły zabrać na pokład 22 pasażerów w klasie biznes i 232 w klasie ekonomicznej. Kolejne dwa rejsy dziennie są już zaplanowane w szczycie przewozowym sezonu letniego tj. od 15 czerwca do 29 września br.


Qatar Airways łączą Dohę z Londynem już sześć razy dziennie oferując rejsy na lotnisko Heathrow. Katarczycy, będący członkami aliansu Oneworld, latają z Londynu do Dohy w ramach umowy code-share z British Airways, które obecnie zawiesiły swoje rejsy do Kataru i wznowią je dopiero po 30 czerwca r.

Gatwick jest już szóstą brytyjską destynacją Qatar Airways po Heathrow, Manchesterze, Birmingham, Edynburgu i Cardiff. W sumie linia z Doha łączy Wielką Brytanię z Zatoką Perską aż 95 razy w tygodniu.

W najbliższym czasie, poza rejsami na Gatwick, Qatar Airways mają zamiar uruchomić loty sezonowe do Antalyi, Bodrum, Malagi i Mykonos. Dalsze plany Katarczyków zakładają otwarcie połączeń do Cebu i Davao na Filipinach, Danang w Wietnamie, Langkawi w Malezji oraz do Luksemburga, Tallina i Valletty w Europie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama