×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar wraca do Londynu Gatwick


Po siedmiu latach nieobecności Qatar Airways ponownie uruchomił połączenie na trasie pomiędzy Dohą a Gatwick, drugim największym portem lotniczym Londynu.


22 maja br. Qatar Airways powróciły na lotnisko Gatwick, na które zaprzestały operowania w 2011 r. Wznowione połączenie będzie obsługiwane samolotami Boeing 787-8 dwa razy dziennie. Dreamlinery będą mogły zabrać na pokład 22 pasażerów w klasie biznes i 232 w klasie ekonomicznej. Kolejne dwa rejsy dziennie są już zaplanowane w szczycie przewozowym sezonu letniego tj. od 15 czerwca do 29 września br. 


Qatar Airways łączą Dohę z Londynem już sześć razy dziennie oferując rejsy na lotnisko Heathrow. Katarczycy, będący członkami aliansu Oneworld, latają z Londynu do Dohy w ramach umowy code-share z British Airways, które obecnie zawiesiły swoje rejsy do Kataru i wznowią je dopiero po 30 czerwca r. 

Gatwick jest już szóstą brytyjską destynacją Qatar Airways po Heathrow, Manchesterze, Birmingham, Edynburgu i Cardiff. W sumie linia z Doha łączy Wielką Brytanię z Zatoką Perską aż 95 razy w tygodniu. 

W najbliższym czasie, poza rejsami na Gatwick, Qatar Airways mają zamiar uruchomić loty sezonowe do Antalyi, Bodrum, Malagi i Mykonos. Dalsze plany Katarczyków zakładają otwarcie połączeń do Cebu i Davao na Filipinach, Danang w Wietnamie, Langkawi w Malezji oraz do Luksemburga, Tallina i Valletty w Europie.gość_69dbf - Profil
gość_69dbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie