×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Xiamen Airlines odebrały pierwszego 737 MAX 8


Chińskie linie lotnicze Xiamen Airlines odebrały pierwszego boeinga 737 MAX 8, który jest jednocześnie dwusetnym samolotem boeinga dostarczonym dla chińskiego przewoźnika.

Linie Xiamen Airlines podwoiły swoją flotę przez ostatnie pięć lat i planują jej dalszy szybki rozwój. W tym roku flota przewoźnika ma przekroczyć 200 maszyn. Linie Xiamen korzystają wyłącznie z maszyn boeinga - samolotów 737, 757 oraz 787. Setny samolot tego producenta dołączył do floty linii w listopadzie 2013 roku.

Dodanie nowego Boeinga 737 MAX jest kamieniem milowym dla Xiamen Airlines [...] Planujemy rozszerzyć naszą flotę do 568 samolotów do 2035 roku i przekształcić się w konkurencyjne, światowej klasy linie lotnicze obsługujące połączenia na całym świecie [...] - powiedział Che Shanglun, prezes Xiamen Airlines. 

Boeing 737 MAX 8 linii Xiamen Airlines / Fot. Boeing Media

Linie Xiamen Airlines osiągnęły niesamowity sukces, a Boeing jest niezwykle dumny, że od samego początku był ich partnerem. Dostarczenie pierwszego 737 MAX do Xiamen opiera się na partnerstwie, które trwa trzy dekady i sygnalizuje początek jeszcze jaśniejszej wspólnej przyszłości. Jesteśmy pewni, że MAX pomoże Xiamen polecieć dalej, poprawić oszczędność paliwa i zapewnić większy komfort swoim pasażerom - powiedział Kevin McAllister, dyrektor generalny Boeing Commercial Airpanes.

Założone w 1984 roku linie z siedzibą w chińskim Xiamen, rozpoczęły operacje lotnicze wykonując loty do trzech miast przy użyciu dwóch leasingowanych B737. Dziś, linia obsługuje 400 tras w Chinach, Azji, Europie, Ameryce Północnej i Oceanii.


gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie