Praga: Nowa umowa o partnerstwie z lotniskiem Incheon w Seulu

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
25 maja 2018 08:37
Lotnisko im. Wacława Hawla w Pradze podpisało we wtorek (22.05) porozumienie o partnerstwie z Incheon International Airport Corporation (IIAC) - podmiotem zarządzającym lotniskiem Incheon w Seulu.
Reklama

Nowa umowa jest zgodna z pierwotnie podpisanym porozumieniem w 2013 r., określającym konkretne zagadnienia, w których ma odbywać się obustronna wymiana informacji i doświadczeń. Porty zakładają, że główny nacisk kładziony będzie m.in. na zrównoważony rozwój portów lotniczych, poprawę bezpieczeństwa oraz jakości usług. Specjaliści z obu lotnisk będą współpracować również w obszarze cyfryzacji i nowych technologii, takich jak biometria i robotyka.

- Możemy docenić to, że dzięki znacznemu ruchowi lotniczemu i nieustannym rozwoju w wielu aspektach funkcjonowania, międzynarodowe lotnisko Incheon jest bardziej zaawansowane technologicznie niż nasze lotnisko. Bardzo doceniamy gotowość naszego partnera i chęć współpracy z naszym lotniskiem. Wierzymy, że wraz z odnowieniem memorandum, ożywimy także nasze relacje. Zaczęliśmy omawiać bieżące kwestie, takie jak modernizacja lotnisk i cyfryzacja oznakowań lotniskowych. Poszukiwaliśmy nowoczesnych sposobów technologicznego włączania innych języków używanych przez duże grupy pasażerów w celu ułatwienia poruszania się po lotniskach. Wierzę, że stanie się to jednym z naszych wspólnych projektów - powiedział Vaclav Rehor, prezes zarządu lotniska w Pradze.


Z dalszej współpracy cieszył się także dyrektor generalny IIAC, Il-Young Chung.

- Lotnisko im. Wacława Hawla gwałtownie się rozwija, dlatego nasza współpraca jest niezwykle istotna w kontekście rozbudowy naszej siatki połączeń. Będziemy nadal podpisywać strategiczne partnerstwa z lotniskami wschodnioeuropejskimi, które mają duży potencjał wzrostu - skomentował Chung.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama