Wkrótce ruszy budowa zakładu EME Aero w Jasionce

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
23 maja 2018 08:30
W podrzeszowskiej Jasionce rozpocznie się budowa zakładu EME Aero, w którym serwisowane będą silniki lotnicze. Koszt inwestycji szacowany jest na 150 mln euro. Pracę znajdzie 800 osób.
Reklama

EME Aero jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch niemieckich firm; Lufthansa Technik AG oraz MTU Aero Engines AG. Wczoraj (22.05) w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa zarządu spółki, Adama Hamryszczaka, wiceministra inwestycji i rozwoju oraz Tadeusza Kościńskiego, wiceministra przedsiębiorczości i technologii. Na konferencji poinformowano, że wybrany został generalny wykonawca.

Otwarcie zakładu planowane jest na 2020 rok. Roczna wydajność zakładu ma wynieść ponad 400 wizyt serwisowych silników z rodziny PW1000G, napędzających m.in. airbusy A320neo. Firma chce się stać światowym liderem rynku usług dla silników najnowszej generacji typu GTF (Geared Turbofan).


Już teraz trwa proces rekrutacyjny, w trzecim kwartale br. planowane jest uruchomienie centrum szkoleniowego dla przyszłych pracowników. EME Aero będzie posiadać także własne centrum szkoleniowe, w którym przez 15 miesięcy nowi pracownicy będą uczyć się podstaw teoretycznych i praktycznych aspektów. Szkolenia rozpoczną się w lipcu.

- Poszukujemy głównie mechaników silników lotniczych i inżynierów, ale także specjalistów z zakresu jakości, logistyki i planowania, technologii - mówi w rozmowie z Nowinami Aleksandra Szafraniec, dyrektor personalny w EME Aero.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama