×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wkrótce ruszy budowa zakładu EME Aero w Jasionce


W podrzeszowskiej Jasionce rozpocznie się budowa zakładu EME Aero, w którym serwisowane będą silniki lotnicze. Koszt inwestycji szacowany jest na 150 mln euro. Pracę znajdzie 800 osób.


EME Aero jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch niemieckich firm; Lufthansa Technik AG oraz MTU Aero Engines AG. Wczoraj (22.05) w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa zarządu spółki, Adama Hamryszczaka, wiceministra inwestycji i rozwoju oraz Tadeusza Kościńskiego, wiceministra przedsiębiorczości i technologii. Na konferencji poinformowano, że wybrany został generalny wykonawca.

Otwarcie zakładu planowane jest na 2020 rok. Roczna wydajność zakładu ma wynieść ponad 400 wizyt serwisowych silników z rodziny PW1000G, napędzających m.in. airbusy A320neo. Firma chce się stać światowym liderem rynku usług dla silników najnowszej generacji typu GTF (Geared Turbofan). 


Już teraz trwa proces rekrutacyjny, w trzecim kwartale br. planowane jest uruchomienie centrum szkoleniowego dla przyszłych pracowników. EME Aero będzie posiadać także własne centrum szkoleniowe, w którym przez 15 miesięcy nowi pracownicy będą uczyć się podstaw teoretycznych i praktycznych aspektów. Szkolenia rozpoczną się w lipcu.

- Poszukujemy głównie mechaników silników lotniczych i inżynierów, ale także specjalistów z zakresu jakości, logistyki i planowania, technologii - mówi w rozmowie z Nowinami Aleksandra Szafraniec, dyrektor personalny w EME Aero.gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie