Tania taryfa Lufthansy do Ameryki Północnej

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
22 maja 2018 16:08
9 komentarzy
Linie lotnicze grupy Lufthansa wprowadzają taryfę ekonomiczną „light” na trasach do Ameryki Północnej
Reklama

Od lata br. pasażerowie linii wchodzących w skład Lufthansa Group będą mogli skorzystać taryfy ekonomicznej „light” na trasach linii Lufthansa, SWISS, Brussels Airlines i Austrian Airlines do Ameryki Północnej. Jako stawka podstawowa, nowa taryfa jest najtańszą opcją dla pasażerów, którym zależy na niskiej cenie, podróżujących tylko z bagażem podręcznym oraz niewymagających elastyczności w rezerwacji.

Za dodatkową opłatą klienci będą mogli indywidualnie dodać kolejną sztukę bagażu oraz zarezerwować wybrane miejsce. Posiłki i napoje nadal będą serwowane pasażerom na pokładzie bez dodatkowych opłat. Lufthansa testowała taryfę „light” od października 2017 r. na wybranych trasach pomiędzy krajami skandynawskimi a Ameryką Północną. Pasażerowie mogą kupować bilety z bagażem podręcznym w cenie podstawowej na trasach pomiędzy Szwecją, Danią i Norwegią, a wybranymi lotniskami w Ameryce Północnej.


W 2015 roku linie lotnicze wchodzące w skład Lufthansa Group wprowadziły taryfę „light” na trasach europejskich. Różne opcje taryf lotniczych różnią się głównie ze względu na możliwość zabrania bagażu rejestrowanego, rezerwacji preferowanych miejsc oraz możliwości odwołania lub zmiany rezerwacji lotu. Standardowe usługi wszystkich taryf obejmują lot, bagaż podręczny o wadze do 8 kg, przekąski i napoje na pokładzie, stałe przydzielanie miejsc przy odprawie biletowo-bagażowej, a także mile premiowe i statusowe.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
kemot97 2018-05-31 16:25   
kemot97 - Profil kemot97
zgadzam sie z przedmowca, kiedys taryfa ekonomiczna z bagazem - teraz w tej samej cenie light bez bagazu
gość_f22d9 2018-05-24 18:35   
gość_f22d9 - Profil gość_f22d9
To jest tak naprawde mniej lub bardziej ukryta podwyzka cen biletow. Gdy wprowadzili taryfy Light w Europie, ceny pozornie nie zmienily sie, ake taryfa z bagazem dzien po wprowadzeniu nowych taryf juz nie obejmowala bagazu, czyli trzeba bylo dodatkowo doplacic podrozujac z bagazem. LH jest pierwsza linia nie "low-cost", ktora sie na to zdecydowala - "gratulujemy" przetarcia szlaku i czekajmy na podwyzki w pozostalych liniach.
Marcin14 2018-05-23 13:42   
Marcin14 - Profil Marcin14
Dodam jednak, że jak się ma Senatora lub FTL, to można trochę przesadzić z tym podręcznym i wziąć coś trochę większego lub np. jakąś dodatkową małą sztukę - przymkną na to oko. Przynajmniej ja tak robiłem latając po Europie. Z drugiej strony pracownicy Lufthansy podkreślają, że pasażerowie z/do USA mają zwykle dużo większe podręczne niż na trasach europejskich, więc tam może być (i obecnie często jest) dość ścisła kontrola.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama