×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG złożył kolejną ofertę za Norwegiana?


International Airlines Group (IAG), który jest właścicielem m.in. British Airways, złożył kolejną ofertę norweskiemu przewoźnikowi w celu jego przejęcia.


Z nieoficjalnych doniesień, wynika że IAG złożył trzecią ofertę, o wartości 1,52 mld euro, w celu przejęcia niskokosztowej linii. Proponowana kwota jest wyższa o 32 proc. od poprzednio zaoferowanej.

Poniedziałkowa informacja o trzeciej ofercie pojawiła się zaledwie kilka dni po tym jak Willie Walsh, prezes IAG, ogłosił, że w najbliższym czasie grupa nie sfinalizuje zakupu Norwegiana.

Wobec powyższej sprawy lakonicznie odniósł się rzecznik prasowy norweskiego przewoźnika, który stwierdził, że obecnie głównym priorytetem jest budowanie silnego i zrównoważonego biznesu z korzyścią dla klientów, pracowników i akcjonariuszy. Rzecznik prasowy IAG odmówił natomiast komentarza.


W kwietniu IAG, do której należą British Airways, Iberia, Aer Lingus czy Vueling, ogłosiła, że ​​nabyła 4,61% udziałów Norwegiana. Rynek obiegły wtedy pogłoski, że grupa zamierza przejąć kolejną firmę. Na początku tego miesiąca Norwegian potwierdził jednak, że jego zarząd jednogłośnie odrzucił dwie oferty od IAG.

Pomimo gwałtownego rozwoju i nowoczesnej floty, przewoźnik odnotował w 2017 roku stratę netto w wysokości 30,8 miliona euro, która wynikała ze znacznych kosztów poniesionych w związku z koniecznością zatrudnienia nowych załóg, a także z rosnących kosztów paliwa lotniczego. Norwegian, mimo że posiada nowe boeingi 787 i 737 MAX,  zmaga się aktualnie z problemami z silnikami Rolls-Royce Trent 1000, które zmusiły go do dzierżawy innych samolotów na czas naprawy najnowszych szerokokadłubowych modeli Boeinga.gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie