IAG złożył kolejną ofertę za Norwegiana?

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
22 maja 2018 09:10
1 komentarz
International Airlines Group (IAG), który jest właścicielem m.in. British Airways, złożył kolejną ofertę norweskiemu przewoźnikowi w celu jego przejęcia.
Reklama

Z nieoficjalnych doniesień, wynika że IAG złożył trzecią ofertę, o wartości 1,52 mld euro, w celu przejęcia niskokosztowej linii. Proponowana kwota jest wyższa o 32 proc. od poprzednio zaoferowanej.

Poniedziałkowa informacja o trzeciej ofercie pojawiła się zaledwie kilka dni po tym jak Willie Walsh, prezes IAG, ogłosił, że w najbliższym czasie grupa nie sfinalizuje zakupu Norwegiana.

Wobec powyższej sprawy lakonicznie odniósł się rzecznik prasowy norweskiego przewoźnika, który stwierdził, że obecnie głównym priorytetem jest budowanie silnego i zrównoważonego biznesu z korzyścią dla klientów, pracowników i akcjonariuszy. Rzecznik prasowy IAG odmówił natomiast komentarza.


W kwietniu IAG, do której należą British Airways, Iberia, Aer Lingus czy Vueling, ogłosiła, że ​​nabyła 4,61% udziałów Norwegiana. Rynek obiegły wtedy pogłoski, że grupa zamierza przejąć kolejną firmę. Na początku tego miesiąca Norwegian potwierdził jednak, że jego zarząd jednogłośnie odrzucił dwie oferty od IAG.

Pomimo gwałtownego rozwoju i nowoczesnej floty, przewoźnik odnotował w 2017 roku stratę netto w wysokości 30,8 miliona euro, która wynikała ze znacznych kosztów poniesionych w związku z koniecznością zatrudnienia nowych załóg, a także z rosnących kosztów paliwa lotniczego. Norwegian, mimo że posiada nowe boeingi 787 i 737 MAX, zmaga się aktualnie z problemami z silnikami Rolls-Royce Trent 1000, które zmusiły go do dzierżawy innych samolotów na czas naprawy najnowszych szerokokadłubowych modeli Boeinga.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_29954 2018-05-23 08:34   
gość_29954 - Profil gość_29954
Kłopoty z silnikami T-1000 są właściwie obojętne dla wyniku firmy, bo Rolce Royce zwraca liniom lotniczym koszty spowodowane wadami jego silników. Nawet bez tych problemów Norwegian miałby straty.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama