Pekka Vauramo rezygnuje z prezesury linii Finnair

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
22 maja 2018 08:27
Pekka Vauramo złożył wypowiedzenie ze stanowiska prezesa linii lotniczych Finnair i opuści przedsiębiorstwo najpóźniej w listopadzie, poinformowało biuro prasowe przewoźnika. Finnair rozpoczął poszukiwania następcy Vauramo.
Reklama

Rada nadzorcza Finnair jest oczywiście zasmucona, iż Pekka Vauramo opuszcza firmę, ale także szanujemy jego osobistą decyzję by podjąć się kolejnego wyzwania. Dziękujemy Pekka za jego przywództwo w ciągu ostatnich pięciu lat i życzymy mu sukcesów w pełnieniu jego przyszłej roli - powiedział Jouko Karvinen, przewodniczący rady nadzorczej Finnair.

Vauramo zdecydował się opuścić linie lotnicze Finnair by objąć stanowisko prezesa firmy Metso Corporation.

Dużo wspólnie przeszliśmy w Finnairze w ciągu ostatnich pięciu lat. Nasz wybór strategii wzrostu, poprawy jakości podróży, poprawy warunków pracy w firmie oraz kierunek transformacji okazały się dobrymi wyborami i pragnę za to wszystko wyrazić gorące podziękowania całemu zespołowi Finnair. Zaproponowano mi podjęcie kolejnego wyzwania i przyjęcie tej oferty nie było dla mnie łatwą decyzją. Jestem wdzięczny, że dane mi było być częścią procesu zmiany w firmie i zobowiązuję się wraz ze swoim zespołem prowadzić Finnair do końca mojej kadencji. Nasza firma musi się każdego dnia koncentrować na przyszłym rozwoju - powiedział Vauramo.


Wraz z ogłoszeniem decyzji Vauramo o odejściu ze stanowiska prezesa, Finnair poinformował o rozpoczęciu poszukiwania jego następcy.

W ciągu ostatnich kilku lat, pracownicy Finnair doprowadzili do niesamowitej zmiany, która zaprowadziła Finnair na ścieżkę wzrostu. My wszyscy w Finnairze, wliczając w to radę nadzorczą, będziemy kontynuowali tę istotną zmianę - dodał Karvinen.

Na razie nie jest jasne, czy odejście Vauramo ze stanowiska prezesa Finnair oznacza także jego odejście ze stanowiska przewodniczącego zarządu sojuszu oneworld.

fot. IATA
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama