×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pekka Vauramo rezygnuje z prezesury linii Finnair


Pekka Vauramo złożył wypowiedzenie ze stanowiska prezesa linii lotniczych Finnair i opuści przedsiębiorstwo najpóźniej w listopadzie, poinformowało biuro prasowe przewoźnika. Finnair rozpoczął poszukiwania następcy Vauramo.


Rada nadzorcza Finnair jest oczywiście zasmucona, iż Pekka Vauramo opuszcza firmę, ale także szanujemy jego osobistą decyzję by podjąć się kolejnego wyzwania. Dziękujemy Pekka za jego przywództwo w ciągu ostatnich pięciu lat i życzymy mu sukcesów w pełnieniu jego przyszłej roli - powiedział Jouko Karvinen, przewodniczący rady nadzorczej Finnair. 

Vauramo zdecydował się opuścić linie lotnicze Finnair by objąć stanowisko prezesa firmy Metso Corporation. 

Dużo wspólnie przeszliśmy w Finnairze w ciągu ostatnich pięciu lat. Nasz wybór strategii wzrostu, poprawy jakości podróży, poprawy warunków pracy w firmie oraz kierunek transformacji okazały się dobrymi wyborami i pragnę za to wszystko wyrazić gorące podziękowania całemu zespołowi Finnair. Zaproponowano mi podjęcie kolejnego wyzwania i przyjęcie tej oferty nie było dla mnie łatwą decyzją. Jestem wdzięczny, że dane mi było być częścią procesu zmiany w firmie i zobowiązuję się wraz ze swoim zespołem prowadzić Finnair do końca mojej kadencji. Nasza firma musi się każdego dnia koncentrować na przyszłym rozwoju - powiedział Vauramo. 


Wraz z ogłoszeniem decyzji Vauramo o odejściu ze stanowiska prezesa, Finnair poinformował o rozpoczęciu poszukiwania jego następcy. 

W ciągu ostatnich kilku lat, pracownicy Finnair doprowadzili do niesamowitej zmiany, która zaprowadziła Finnair na ścieżkę wzrostu. My wszyscy w Finnairze, wliczając w to radę nadzorczą, będziemy kontynuowali tę istotną zmianę - dodał Karvinen. 

Na razie nie jest jasne, czy odejście Vauramo ze stanowiska prezesa Finnair oznacza także jego odejście ze stanowiska przewodniczącego zarządu sojuszu oneworld

fot. IATAgość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie