×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SilkAir wejdą w skład Singapore Airlines


Linie lotnicze Singapore Airlines planują znaczące inwestycje w produkt pokładowy należących do grupy regionalnych linii lotniczych SilkAir. Ostatecznie marka SilkAir zniknie z rynku, a jej flota zostanie przejęta przez Singapore Airlines.


Wartość inwestycji Grupy Singapore Airlines w produkt pokładowy SilkAir szacowana jest na ponad 100 mln dolarów. Plany zakładają wyposażenie samolotów w rozkładające się do płaskiej pozycji fotele w klasie biznes oraz wyposażenie wszystkich foteli, zarówno w klasie biznes jak i w klasie ekonomicznej, w system rozrywki pokładowej IFE. Dzięki zmianom grupa SIA chce osiągnąć bardziej jednolity produkt w obrębie wszyskich należących do niej przewoźników tradycyjnych.

Nowe wyposażenie kabin będzie sukcesywnie instalowane w boeingach 737-800 oraz 737 MAX 8 od 2020 r. tak aby zapewnić dostawcom foteli czas niezbędny na proces certyfikacji, natomiast flotę opuszczą airbusy A320 obecnie wykonujące operacje w SilkAir. Połączenie marki SilkAir z Singapore Airlines zostanie przeprowadzone dopiero po tym, gdy wystarczająca liczba samolotów otrzyma nowe wnętrza.


W ramach postępu prac, pojawią się także “transfery tras oraz typów samolotów w obrębie kierunków obsługiwanych w obecnym portfolio”, zapowiadają linie Singapore Airlines. Oznacza to, że do obsługi niektórych połączeń krótkodystansowych Singapore Airlines skierowane zostaną samoloty SilkAir. 

Linie lotnicze SilkAir zostały założone w 1989 r. jako Tradewinds the Airline skupiające się na oferowaniu połączeń czarterowych w Azji Południowo-Wschodniej. Przewoźnik rozpoczął operacje pod obecną marką SilkAir w 1992 r., z czasem zmieniając profil działalności z przewoźnika czarterowego na linie lotnicze oferujące regularne połączenia regionalne. 

W skład floty SilkAir wchodzi obecnie 11 airbusów A320 oraz 22 boeingi 737 (737-800 oraz 737 MAX 8).

fot. Piotr Bożyk
gość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie