×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Problemy Air China z Dreamlinerami


Jak donosi Air Transport World, linie lotnicze Air China uziemiły kilka z posiadanych czternastu Boeingów 787-9. Powodem są problemy i konieczność konserwacji silników serii Trent 1000, które zostały stworzone do napędzania Dreamlinerów.
Linie Air China, choć nie są odosobnione, mają wyraźnego pecha do Dreamlinerów. Zgodnie z danymi Flightradar24 jeden z Boeingów 787-9 chińskiego przewoźnika od 14 kwietnia 2018 r. nie opuścił Pekinu, kolejny od 15 kwietnia jest wykluczony z operacji. Od 20 kwietnia nie operuje także Dreamliner 787-8. 

Uziemione w Chinach samoloty zostały zastąpione A330-300 i B777-300 (ER). We flocie Air China jest ich odpowiednio dwadzieścia dziewięć i dwadzieścia sześć sztuk.

Uporczywe problemy z programem Rolls-Royce’a Trent 1000 wpłynęły do tej pory na wielu przewoźników z całego świata, w tym między innymi Air New Zealand, LATAM Airlines, British Airways i Virgin Atlantic.
gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie