LOT odwołał sobotni rejs do Singapuru

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
20 maja 2018 09:59
37 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT odwołały sobotni rejs do Singapuru, który zgodnie z planem miał wystartować wczoraj (19.5) o godzinie 23:00. Jest to trzecia rotacja od momentu uroczystego uruchomienia połączenia w ubiegłym tygodniu.
Reklama

Informacja o odwołaniu lotu LO67 z Warszawy do Singapuru została potwierdzona na stronie internetowej przewoźnika. Odwołanie lotu LO67 pociąga za sobą także odwołanie rejsu powrotnego z Singapuru zaplanowanego na 21 maja.


Odwołana rotacja jest trzecią planowaną od chwili inauguracji przez LOT połączeń pomiędzy stolicą Polski i Miastem Lwa. Odwołanie lotu spowodowane było problemem technicznym jednego z lotowskich Dreamlinerów.

- Rejs Warszawa - Singapur - Warszawa został odwołany z uwagi na problem techniczny samolotu i brak dodatkowej maszyny mogącej wykonać ten rejs. Pasażerowie mają zmieniane rezerwacje na inne rejsy lub oferowany jest im pobyt w hotelu z wyżywieniem do czasu naszego kolejnego rejsu - powiedział Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT w rozmowie z Pasazer.com.

Połączenia do Singapuru to piąta bezpośrednia trasa rozkładowa PLL LOT do Azji, w tym czwarta dalekodystansowa - po Pekinie, Seulu-Incheon i Tokio-Naricie.

Nowe połączenie do Singapuru umożliwia podróże nie tylko do państwa-miasta, ale również kontynuację lotu na jednym bilecie przez Singapur do wielu miast m.in. w Tajlandii, Malezji, Indonezji, Hongkongu, Wietnamu, na Filipiny a także Australii i Nowej Zelandii. Dalsze podróże z Singapuru są możliwe dzięki temu, iż narodowy przewoźnik podpisał umowy Special Prorate Agreement (SPA) z liniami Qantas Airways, przewoźnikami z grupy Jetstar oraz z Air New Zealand. Z kolei z liniami Singapore Airlines LOT nawiązał umowę code-share.

Odwołanie lotu do Singapuru kilka dni po inauguracji połączenia jest niefortunne, szczególnie że było to jedyne dalekodystansowe połączenie z Warszawy, które nie doszło wczoraj do skutku. Z punktu widzenia ekonomicznego odwołanie lotu na nowej trasie, na której rezerwacje dopiero zaczynają rosnąć, było zapewne najlepszym rozwiązaniem. Z punktu widzenia wizerunkowego, decyzję tę można określić jako co najmniej niezręczną.

Analizując grudniowe ogłoszenie decyzji o wznowieniu przez LOT połączeń do Miasta Lwa, pisaliśmy że Singapur to państwo-miasto, gdzie wszystko jest perfekcyjnie zorganizowane. Aby nowe połączenie LOT-u odniosło sukces, również musi być doskonale zorganizowane, np. pod względem umów code-share czy też operacyjnie. LOT włożył dużo pracy by doprowadzić do podpisania umów code-share oraz interline. Szkoda aby wpadki operacyjne już na samym początku istnienia trasy przekreśliły ten wysiłek.

fot. Strona internetowa PLL LOT
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_a5f60 2019-05-07 14:08   
gość_a5f60 - Profil gość_a5f60
W dniu 30 kwietnia 2019 roku lot LO68 z Singapuru do Warszawy został też odwołany a my dowiedzieliśmy się o fakcie będąc na lotnisku w Perth w Australi na 2godz prze wylotem do Singapuru LOT w informacji prosił o pilny kontakt ale po wykonaniu kilku połaczeń i oczekiwanie w sumie ponad godz na tel nikt nie odbierał telefonu. Nie zadzwonili do nas, zostawili na pastwę losu bez zapewnienia hotelu, pożywienia oraz transportu Olali nas całkowicie, dopiero wieczorem przyszedł mail że jedna osoba ma lot za 3dni tj 3maja a druga osoba dostała info dopiero na natępny dzień rano. Dziadostwo straszne ten PLL LOT, ludzi mają za nic W Australi nawet obsługa lotniska nie mogła zrozumieć jak tak można traktować ludzi, Emiraty swoim pasażerom natychmiast przesyłają wiadomość gdzie i do jakiego hotelu mają się udać Ponieśliśmy dodatkowe ogromne koszty przez 3dni a teraz LOT żąda na wszystko rachunków

Nigdy więcej latania z LOTem
gość_f22d9 2018-05-23 11:12   
gość_f22d9 - Profil gość_f22d9
W ostatnich 5 dniach Austrian Airlines odwolaly 4 (cztery!) rejsy z Newarku do Wiednia: odwolane rejsy w dniach 19, 20, 22, 23 maja. Odwolania spowodowane byly awaria samolotu. Austrian rozpoczal latanie na tej trasie stosunkowo niedawno. Dlaczego nie mamy artykulu o tych odwolaniach?
gość_89b60 2018-05-22 16:09   
gość_89b60 - Profil gość_89b60
adam7691: to ciekawe. Przez kilka ostatnich lat mogliśmy podziwiać szacunek tzw. prawej strony dla "Komoruskiego", że o Wałęsie i Kwaśniewskim nie wspomnę.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama