Ryanair skraca czas na dokonanie darmowej odprawy online

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
16 maja 2018 09:32
8 komentarzy
Od 13 czerwca pasażerowie linii Ryanair będą mogli dokonać darmowej odprawy na jedynie 48 godzin przed planowanym wylotem, a nie jak dotąd – 4 dni wcześniej. Zmiany nie dotyczą jednak pasażerów z wykupionym miejscem.

Reklama

Bezpłatnej odprawy online w Ryanair można dokonać poprzez stronę internetową bądź aplikację mobilną do 2 godzin przed planowanym wylotem. Pasażerowie z wykupionym miejscem mogą odprawić się online w dowolnym momencie, w ciągu 60 dni do 2 godziny przed planowanym czasem odlotu.

W wyniku zmian wielu pasażerów linii wybierających się na krótkie wyjazdy, nie chcąc dopłacać do wyboru miejsca, będzie zmuszona szukać miejsca do wydruku kart pokładowych w obcym miejscu, gdyż nie wszystkie lotniska w siatce połączeń przewoźnika obsługują mobilne karty pokładowe. Zgodnie z tabelą opłat linii, opłata za wydrukowanie karty pokładowej wynosi 96 zł (20 EUR) a opłata za odprawę na lotnisku kosztuje 264 zł lub 55 EUR (bezpłatnie dla taryf Flexi Plus).

W komunikacie prasowym, Ryanair chwali się że 48 godzin na darmową odprawę to i tak dwa razy więcej niż w liniach Aer Lingus, British Airways, Lufthansa, Norwegian oraz w Iberii. W sierpniu 2017 roku, bezpośredni konkurent irlandzkiej linii także skrócił czas na darmową odprawę do 48 godzin. Co jednak istotne, węgierska linia dopuszcza możliwość odprawy od razu na lot powrotny jeśli odbywa się w przeciągu 15 dni od wylotu.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_067ae 2018-05-17 14:26   
gość_067ae - Profil gość_067ae
Wygląda na to, że zmiana ta uderzy przede wszystkim w weekendowych turystów. Do tej pory można było odprawić się przed wylotem w domu i wydrukować karty pokładowe w obie strony, teraz trzeba będzie na wyjeździe szukać miejsca gdzie będzie można wydrukować kartę. Wyraźnie Ryanair szuka sposobu na to żeby nie podnosząc cen samych biletów zapewnić sobie większe zyski. Najpierw postanowili zarobić na ludziach podróżujących w parach czy grupach, rozrzucając ich po samolocie przy darmowej odprawie, teraz przyszedł czas na podróżujących samemu. Always getting better zmienia się znów w Always getting worse...
dareck 2018-05-17 07:05   
dareck - Profil dareck
gość_16048/gość_e9fe3: Owszem - samodzielna odprawa jest wygodniejsza, szybsza i bardziej przyjemna - ale są sytuacje, kiedy dostęp do netu (i drukarki, bo wciąż są lotniska wymagające papierowej karty pokladowej) jest utrudniony i możliwość darmowej odprawy na lotnisku staje się wielkim atutem.
Nie ma co się oszukiwać - ciągłe skracanie czasu na odprawę przez Ryanair przy jednoczesnym utrzymywaniu drakońskich kar za odprawę na lotnisku z pewnością nie jest działaniem na korzyść pasażera.

Pasażer.com - dlaczego w pewnych godzinach nie jest możliwe dodawanie komentarzy? Wyłączacie serwer z bazą danych na noc? ;)
gość_e9fe3 2018-05-16 20:49   
gość_e9fe3 - Profil gość_e9fe3
Co z tego, skoro w "tradycyjnych" liniach odprawa na lotnisku jest darmowa, skoro zajmuje czas, czasem jest kolejka, trzeba szukać stanowisk, itd. Lepiej spokojnie odprawić się w domu i od razu na lotnisku iść do kontroli z biletem w komórce. Dotyczy to oczywiście lotów bez bagażu rejestrowanego, ale w czasach, kiedy można w bagażu pokładowym mieć spory plecak i jakąś małą torbę, coraz rzadziej nadaje się bagaż. Także darmowa odprawa nie jest już jakimś wielkim atutem linii lotniczych.

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama