WOW air ogłosiły loty do Indii

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
16 maja 2018 09:15
5 komentarzy
Niskokosztowe linie lotnicze z Islandii WOW air ogłosiły uruchomienie nowego połączenia do Delhi. Loty, które wystartują w początku grudnia, będą pierwszą trasą przewoźnika do Azji.
Reklama

Pierwszy lot z Reykjaviku do Delhi wystartuje 6 grudnia tego roku. Połączenie będzie realizowane pięć razy w tygodniu airbusami A330neo.

- Zaczynamy operacje w grudniu pięcioma lotami w tygodniu pomiędzy Delhi i Reykjavikiem. Mam nadzieje, że połączenie szybko stanie się lotami obsługiwanymi codziennie. Będziemy latali do większej liczby miast w Indiach - powiedział Skuli Morgensen, prezes i założyciel WOW air.

Nowe połączenie pomiędzy Islandią i Indiami jest pierwszym krokiem w kierunku realizacji ambicji Morgensena, który zapowiadał uczynienie z Reykjaviku "Dubaju północy". Do tej pory linie WOW air oferowały połączenia pomiędzy Europą i Ameryką Północną.


Loty do z Europy do Indii oznaczałyby spore nadrabianie trasy, stąd też w wypowiedziach prasowych przedstawiciele WOW air koncentrują się przede wszystkim na prezentowaniu zalet połączenia pomiędzy Indiami i Ameryką Północną.

- Loty non-stop z Indii do Stanów Zjednoczonych wykorzystują trasę polarną, która przebiega nad Islandią. Dlatego loty pomiędzy Indiami i Ameryką Północną przez Reykjavik są najkrótszym połączeniem z pojedynczą przesiadką. Każdego dnia pomiędzy Indiami i Ameryką Północną podróżuje 20 tys. pasażerów i 80 proc. z nich lata z jedną lub dwiema przesiadkami. WOW zaoferuje najtańsze i najszybsze loty z jedną przesiadką pomiędzy Indiami i Ameryką Północną. Nasze ceny zawsze będą o 30-50 proc. tańsze niż ceny innych linii lotniczych na trasach, na których latamy - zapewnia Morgensen.

fot. WOW air
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4804f 2018-05-16 20:12   
gość_4804f - Profil gość_4804f
Co do Eurowizji, to przypomnę że np. taki Izrael, Turcja, Armenia i Gruzja są również członkami UEFA, więc ich drużyny mogą uczestniczyć w Lidze Mistrzów, Lidze Europy a reprezentacje w Mistrzostwach Europy.
jogib 2018-05-16 15:25   
jogib - Profil jogib
Akurat w przypadku Gruzji i Armenii dużo zależy od przyjętego wariantu granicy Europa-Azja.
gość_1b798 2018-05-16 14:51   
gość_1b798 - Profil gość_1b798
Eurowizja to nie konkurs dowolnych państw tylko konkurs dla członków europejskiej unii nadawców (EBU). Kto jest członkiem EBU ma prawo wziąć udział w konkursie piosenki, stąd obecność Izraela, Gruzji, Armenii, Cypru, Azerbejdżanu, a w przeszłości też Turcji czy Maroka.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama