Global Blue łączy siły z WeChat

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
15 maja 2018 08:45
Firma zajmująca się obsługą płatności tax refund, Global Blue, udostępniła usługę Mobile Customer Care (MCC) dla użytkowników najpopularniejszej w Chinach aplikacji WeChat.
Reklama

Na platformie WeChat usługa MCC będzie spersonalizowanym, obsługiwanym w czasie rzeczywistym kanałem komunikacji, oferującym “te same innowacyjne funkcje co główna usługa”, zapewnia Global Blue.


Funkcje obejmują powiadomienia uruchamiane dzięki przeprowadzeniu transakcji, które pomagają kupującym przejść proces zakupów tax free oraz informują ich o następnych, niezbędnych do przejścia czynnościach. Informacje udzielane są od momentu dokonania zakupu, aż do otrzymania zwrotu podatków.

Podróżni z Chin są narodowością, która najchętniej dokonuje zakupów Tax Free. Obecnie prawie 40 proc. wszystkich zakupów tax free dokonywana jest przez podróżnych z Kraju Środka. W tym samym czasie, aplikacja WeChat używana jest przez ponad miliard osób na świecie.


Global Blue planuje rozszerzyć usługi skierowane do konsumentów z Chin używających aplikacji WeChat. Lista udogodnień będzie obejmować automatyczną rejestrację w programie członkowskim Global Blue oraz możliwość odbierania w czasie rzeczywistym zwrotu podatków przesyłanych bezpośrednio do wirtualnego portfela WeChat.

fot. Global Blue, WeChat
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama