×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Polska firma pomoże rozbudować Abu Zabi


Spółka Sito Poland z Gdyni będzie dostarczała rozwiązania i usługi informatyczne na potrzeby projektu rozbudowy portu lotniczego w Abu Zabi, informuje money.pl.


Pracę na rzecz rozwoju lotniska w Abu Zabi umożliwi gdyńskiej firmie podpisanie umowy partnerskiej ze spółką konsultingową iTech ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 


To nie pierwszy raz, gdy spółka Sito Tech bierze udział w rozbudowie ważnych portów lotniczych na świecie. Polscy informatycy przygotowywali oprogramowanie i wizualizacje, które wykorzystane zostały podczas rozwoju lotniska Helsinki-Vantaa. Spółka przygotowywała też systemy informacji geograficznej dla skandynawskich firm z branży energetycznej: gazowego Gasum, energetycznego Helen i Fingrid. Realizowała również systemy map przestrzennych integrujących wiele różnorodnych danych dla kilkudziesięciu miast i miejscowości w całej Finlandii. Na liście klientów znajdują się m.in. samorządy z Helsinek, Vantaa, Espoo, czy Tampere, przypomina money.pl.Sito Poland jest częścią Sitowise, jednej z największych i najbardziej innowacyjnych fińskich firm konsultingowych zajmujących się projektowaniem oraz zarządzaniem projektami z zakresu infrastruktury, mieszkalnictwa, transportu, ochrony środowiska i usług cyfrowych.


Bogate doświadczenie firmy zaważyło na tym, że wykonawca projektu rozbudowy lotniska w Abu Zabi zwrócił się do Sito Poland z prośbą o dołączenie do projektu. Obecnie na lotnisku w ZEA trwają prace wykończeniowe na nowo tworzonym terminalu 3, w głównym budynku oraz w centrum lotniska. 


Start działalności nowego terminala przewidziano na przyszły rok. Jego uruchomienie umożliwi natychmiastowe zwiększenie przepustowości lotniska z 20 mln do 30 mln pasażerów rocznie. Docelowo lotnisko będzie mogło się rozbudować tak, by osiągnąć przepustowość 80 mln pasażerów rocznie. 


Łączna wartość rozbudowy lotniska w Abu Zabi wyceniona jest na miliard dolarów. 

fot. Abu Dhabi Airports
gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie