Polska firma pomoże rozbudować Abu Zabi

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
14 maja 2018 08:45
1 komentarz
Spółka Sito Poland z Gdyni będzie dostarczała rozwiązania i usługi informatyczne na potrzeby projektu rozbudowy portu lotniczego w Abu Zabi, informuje money.pl.
Reklama
Pracę na rzecz rozwoju lotniska w Abu Zabi umożliwi gdyńskiej firmie podpisanie umowy partnerskiej ze spółką konsultingową iTech ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


To nie pierwszy raz, gdy spółka Sito Tech bierze udział w rozbudowie ważnych portów lotniczych na świecie. Polscy informatycy przygotowywali oprogramowanie i wizualizacje, które wykorzystane zostały podczas rozwoju lotniska Helsinki-Vantaa. Spółka przygotowywała też systemy informacji geograficznej dla skandynawskich firm z branży energetycznej: gazowego Gasum, energetycznego Helen i Fingrid. Realizowała również systemy map przestrzennych integrujących wiele różnorodnych danych dla kilkudziesięciu miast i miejscowości w całej Finlandii. Na liście klientów znajdują się m.in. samorządy z Helsinek, Vantaa, Espoo, czy Tampere, przypomina money.pl.Sito Poland jest częścią Sitowise, jednej z największych i najbardziej innowacyjnych fińskich firm konsultingowych zajmujących się projektowaniem oraz zarządzaniem projektami z zakresu infrastruktury, mieszkalnictwa, transportu, ochrony środowiska i usług cyfrowych.


Bogate doświadczenie firmy zaważyło na tym, że wykonawca projektu rozbudowy lotniska w Abu Zabi zwrócił się do Sito Poland z prośbą o dołączenie do projektu. Obecnie na lotnisku w ZEA trwają prace wykończeniowe na nowo tworzonym terminalu 3, w głównym budynku oraz w centrum lotniska.


Start działalności nowego terminala przewidziano na przyszły rok. Jego uruchomienie umożliwi natychmiastowe zwiększenie przepustowości lotniska z 20 mln do 30 mln pasażerów rocznie. Docelowo lotnisko będzie mogło się rozbudować tak, by osiągnąć przepustowość 80 mln pasażerów rocznie.


Łączna wartość rozbudowy lotniska w Abu Zabi wyceniona jest na miliard dolarów.

fot. Abu Dhabi Airports

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_b7ff1 2018-05-14 16:50   
gość_b7ff1 - Profil gość_b7ff1
Czy wiadomo jakie oprogramowanie będzie wdrażane Abu Zabi? Może poszukują jeszcze informatyków?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama