×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grupa Fraport ze spadkiem obrotów handlowych


Grupa Fraport odnotowała 4,6 proc. spadek obrotów handlowych w I kwartale tego roku w porównaniu z danymi z pierwszych trzech miesięcy 2017 r.


Ogółem obroty handlowe grupy w I kw. osiągnęły poziom 45 mln euro. 

Grupa zanotowała znaczący spadek w I kw. w przypadku średniej wartości wydatków w przeliczeniu na pasażera, która w skali rok do roku spadła o 13 proc. do poziomu 3,27 euro. 

Za spadkiem obrotów handlowych stała dewaluacja kilku walut narodowych w stosunku do euro, która spowodowała istotny spadek siły nabywczej pasażerów z tych krajów. Innym czynnikiem, na który powołuje się Grupa Fraport, jest wzrost liczby pasażerów na tych trasach europejskich, na których pasażerowie tradycyjnie wydają mniej pieniędzy.


Sytuacji handlowców nie poprawiały problemy z przepustowością na lotniskach, w tym zatory na punktach kontroli bezpieczeństwa. Pomimo, że liczba pasażerów na lotniskach operowanych przez Fraport wzrosła w I kw. tego roku o 10 proc. osiągając poziom 14,4 mln osób, liczba kupujących spadła w tym czasie o 3 proc.

Mimo słabszych wyników sprzedaży, ogólny przychód z tytuły działalności komercyjnej wzrósł w I kw o 0,3 proc., osiągając poziom 117,4 mln euro. Za tak dobrymi wynikami stoi znaczące, 16,1 proc. zwiększenie przychodów z tytułu oferowania miejsc parkingowych. 

Ogółem w I kw. tego roku EBITDA Grupy Fraport wyniosła 89 mln euro, co oznacza o 7 proc. lepszy wynik niż w I kw. ubiegłego roku. 

fot. Lufthansagość_167c6 - Profil
gość_167c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie