×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air UK otrzymał certyfikat przewoźnika lotniczego


Wizz Air UK Limited podmiot należący do spółki Wizz Air Holdings Plc ogłosił otrzymanie certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC) i licencję operacyjną (OL) przyznawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii.


Pozyskanie brytyjskiego certyfikatu operatora lotniczego ma zabezpieczyć spółkę przed ograniczeniami w przypadku "twardego Brexitu" i wystąpienia Wielkiej Brytanii z unijnego otwartego nieba. 

Wizz Air UK, z siedzibą na lotnisku Londyn Luton rozpoczął działalność 3 maja br.. Pierwszy lot odbył się między Londynem Luton i Bukaresztem. Do końca 2018 roku Wizz Air UK będzie dysponować 8 nowymi samolotami typu Airbus A320 i Airbus A321, co stanowi inwestycję 860 milionów dolarów oraz utworzenie 300 nowych miejsc pracy w Wizz Air w Wielkiej Brytanii dla kadry zarządzającej, pilotów i personelu pokładowego.


Wraz z ofertą Wizz Air UK, łącznie w ofercie w 2018 roku będzie prawie 9 milionów miejsc w sprzedaży w niskich cenach, co stanowi około 14% wzrostu w porównaniu do poprzedniego roku. Wizz Air jest obecnie ósmą największą linią lotniczą działającą w Wielkiej Brytanii, obsługującą loty do 74 miejsc w 23 krajach z 9 brytyjskich lotnisk, uwzględniając osiem nowych tras uruchomionych w 2018 z Londynu Luton do Larnaki, Tirany, Tallina, Bratysławy, Lwowa, Aten, Keflaviku i Bari.

Dzisiaj rozpoczyna się nowa era podróży lotniczych w Wielkiej Brytanii, a my świętujemy pierwszy lot Wizz Air UK po przyznaniu brytyjskiej licencji operacyjnej. Wizz Air UK jest kluczowym elementem naszego planu awaryjnego z powodu Brexitu, ale także pierwszym prawdziwym przewoźnikiem o ultra niskich kosztach, który ma licencję w Wielkiej Brytanii i kolejnym etapem w rozwoju naszej firmy w Wielkiej Brytanii. Wizz Air angażuje się w działalność w Wielkiej Brytanii od czasu naszego pierwszego lotu do Londynu Luton w 2004 roku. Nasz rozwój i pozycja 8. pod względem wielkości linii lotniczej w Wielkiej Brytanii będzie oznaczać dodatkowe inwestycje i utworzenie nowych miejsc pracy - powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.gość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie