Wizz Air UK otrzymał certyfikat przewoźnika lotniczego

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
08 maja 2018 13:42
Wizz Air UK Limited podmiot należący do spółki Wizz Air Holdings Plc ogłosił otrzymanie certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC) i licencję operacyjną (OL) przyznawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii.
Reklama

Pozyskanie brytyjskiego certyfikatu operatora lotniczego ma zabezpieczyć spółkę przed ograniczeniami w przypadku "twardego Brexitu" i wystąpienia Wielkiej Brytanii z unijnego otwartego nieba.

Wizz Air UK, z siedzibą na lotnisku Londyn Luton rozpoczął działalność 3 maja br.. Pierwszy lot odbył się między Londynem Luton i Bukaresztem. Do końca 2018 roku Wizz Air UK będzie dysponować 8 nowymi samolotami typu Airbus A320 i Airbus A321, co stanowi inwestycję 860 milionów dolarów oraz utworzenie 300 nowych miejsc pracy w Wizz Air w Wielkiej Brytanii dla kadry zarządzającej, pilotów i personelu pokładowego.


Wraz z ofertą Wizz Air UK, łącznie w ofercie w 2018 roku będzie prawie 9 milionów miejsc w sprzedaży w niskich cenach, co stanowi około 14% wzrostu w porównaniu do poprzedniego roku. Wizz Air jest obecnie ósmą największą linią lotniczą działającą w Wielkiej Brytanii, obsługującą loty do 74 miejsc w 23 krajach z 9 brytyjskich lotnisk, uwzględniając osiem nowych tras uruchomionych w 2018 z Londynu Luton do Larnaki, Tirany, Tallina, Bratysławy, Lwowa, Aten, Keflaviku i Bari.

- Dzisiaj rozpoczyna się nowa era podróży lotniczych w Wielkiej Brytanii, a my świętujemy pierwszy lot Wizz Air UK po przyznaniu brytyjskiej licencji operacyjnej. Wizz Air UK jest kluczowym elementem naszego planu awaryjnego z powodu Brexitu, ale także pierwszym prawdziwym przewoźnikiem o ultra niskich kosztach, który ma licencję w Wielkiej Brytanii i kolejnym etapem w rozwoju naszej firmy w Wielkiej Brytanii. Wizz Air angażuje się w działalność w Wielkiej Brytanii od czasu naszego pierwszego lotu do Londynu Luton w 2004 roku. Nasz rozwój i pozycja 8. pod względem wielkości linii lotniczej w Wielkiej Brytanii będzie oznaczać dodatkowe inwestycje i utworzenie nowych miejsc pracy - powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama