×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz: W kwietniu wzrost o 32 proc.


Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył w kwietniu br. niespełna 35 tysięcy pasażerów, co przełożyło się na niespełna 32 proc. wzrost względem ubiegłego roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Miniony miesiąc był szóstym z rzędu miesiącem, w którym port odnotował wzrost liczby obsłużonych pasażerów. Ponadto osiągnięty wynik stał się najlepszym kwietniowym wynikiem w historii bydgoskiego lotniska.

Kwietniowy wynik to kolejne potwierdzenie realności naszych prognoz na 2018. Pułap 400 000 pasażerów w bieżącym roku jest w naszym zasięgu. Dzięki realizowanym inwestycjom wylot z Portu Lotniczego Bydgoszcz będzie bezpieczny, ale także sprawny i pozostawiający miłe wspomnienia - mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Lotnisko z optymizmem spogląda w kolejne miesiące. Z końcem maja ze Szwederowa odleci pierwszy samolot na Korfu, inaugurując tegoroczny sezon wakacyjny, w którym wykonywane będą, oprócz lotów na wymienioną wyspę, także loty na Zakynthos, do Burgas i Antalyi.

Nowością, która do siatki połączeń bydgoskiego lotniska wejdzie na początku sierpnia, jest połączenie LOT-u do Kijowa. Będzie to druga trasa regularna obsługiwana przez tego przewoźnika z Bydgoszczy na Ukrainę.

Obecnie pasażerowie Portu Lotniczego Bydgoszcz mogą korzystać z codziennych połączeń do Londynu Stansted i Frankfurtu, lotów do Londynu Luton oferowanych 4 razy w tygodniu, Birmingham 3 razy w tygodniu, jak też dostępnych 2 razy w tygodniu połączeń do Glasgow, Dublina, Dusseldorfu - Weeze oraz Lwowa.gość_12795 - Profil
gość_12795
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie