×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bośnia i Hercegowina: Będą połączenia do Chin?


Bośnia i Hercegowina znosi wizy dla Chińczyków i zabiega o uruchomienie połączeń między Sarajewem a Pekinem.


Swobodne poruszanie się między krajami w celach turystycznych będzie możliwe z końcem maja br. Jednak rządy Bośni i Hercegowiny dążą do uzyskania kolejnego porozumienia, na mocy którego Sarajewo uzyska połączenie lotnicze z Pekinem.

Dialog w tej sprawie potwierdził Minister Łączności i Transportu Bośnii i Hercegowiny, Ismir Jusko, który zapewnił, że resortowi zależy na uruchomieniu dalekodystansowego połączenia Sarajewo - Belgrad - Pekin. Z entuzjazmem do pomysłu podchodzi także Ambasador Chin w stolicy bałkańskiego państwa, Chen Bo, zauważając że w 2017 roku Bośnię i Hercegowinę odwiedziło prawie 32 tys. turystów z Państwa Środka, czyli o 140 proc. więcej niż w roku poprzedzającym.


Idea uruchomienia połączenia między Chinami, Serbią oraz Bośnią i Hercegowiną nie jest nowa. Dotychczas, połączenie z Pekinu do Belgradu zapewniały Hainan Airlines, wykonując jednak loty z międzylądowaniem w Pradze. Władze serbskiej stolicy postulują, aby na potrzeby rynku, zmienić jej przebieg, tak by samoloty operowały bezpośrednio do stolicy dawnej Jugosławii i dalej kontynuowały lot do Sarajewa.

Według danych lokalnych organizacji turystycznych, obecnie turyści z Chin przybywający do Belgradu decydują się spędzić kilka dni w Serbii, po czym wyjeżdżają do sąsiedniej Czarnogóry. Bośniacki rząd chce, żeby w programie pobytu azjatyckich gości znalazło się także miejsce na czas spędzony na terytorium ich kraju. Zachęcić ma do tego specjalnie przygotowywana trasa turystyczna "Ścieżkami Waltera", której atrakcje związane są z fabułą wojennego filmu "Walter broni Sarajewa", popularnego w jednym z największych państw świata.

Bośnia i Hercegowina od 29 maja br. stanie się trzecim krajem w Europie, który zniesie wizy podróżnicze dla osób posługujących się paszportem Chińskiej Republiki Ludowej. Dotychczas takie porozumienie osiągnięto jedynie w San Marino i we wspomnianej Serbii.

fot. Dominik Sipińskigość_65f6e - Profil
gość_65f6e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie