Wystartował kolejny niemiecki kierunek LOT-u

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
07 maja 2018 12:41
4 komentarze
Pierwszy rejsowy samolot LOT-u z Norymbergi wylądował w Warszawie. Połączenia odbywają się przez cały tydzień, z czego od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie.
Reklama

Embraer 175 o numerze rejestracyjnym SP-LID wylądował na Lotnisku Chopina dziś tuż przed południem. Lotniskowa straż pożarna przywitała pasażerów rejsu LO358 salutem wodnym. Oprócz Norymbergi LOT oferuje bilety w Niemczech także do Berlina, Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Hamburga i Stuttgartu, a także do Hanoweru, dokąd rejs inauguracyjny jest zaplanowany na 4 czerwca, ale bilety są już w sprzedaży.
Na trasie Warszawa-Norymberga polski przewoźnik będzie wykorzystywał – w zależności od zainteresowania połączeniem - samoloty Embraer 170 i 175, które mają na pokładzie odpowiednio: 70 i 82 fotele. Czas podróży to ok. 1 godz. 40 minut. Rejsy między stolicą Polski a Norymbergą LOT oferuje od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. Samolot startuje z Warszawy o godz. 8:15 i 17:40, a z Norymbergi o 10:30 i 19:55. W weekendy, kiedy zapotrzebowanie na rejsy jest mniejsze, do dyspozycji pasażerów jest jeden rejs dziennie.

Oferta LOT-u skierowana jest zarówno do pasażerów biznesowych, dla których polski przewoźnik ma bardzo atrakcyjne taryfy w klasach biznes i premium, jak też podróżujących w celach turystycznych, którzy mają do dyspozycji fotele w klasie ekonomicznej. Norymberga to kolejny po Stuttgarcie, Göteborgu, Luksemburgu, Hanowerze i Billund ważny zachodnioeuropejski ośrodek biznesowy średniej wielkości, wśród których LOT upatruje możliwości rozwoju swojej siatki połączeń.- Norymberga to istotne centrum targowo-kongresowe w Bawarii Północnej. To miasto jest też jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Niemczech. To tutaj swoje siedziby i oddziały mają wielkie koncerny jak Adidas, Siemens i Bosch. Mamy też zachętę dla melomanów: w zasięgu tego połączenia znajduje się Beyreuth, gdzie odbywa się znany Festiwal Wagnerowski – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji LOT. - Jesteśmy coraz mocniejsi na rynku niemieckim. Naszym największym atutem jest bogata i stale rosnącą siatka połączeń oraz największy port przesiadkowy w Europie Środkowo-Wschodniej – dodaje.

Zaproponowany przez LOT rozkład pozwala zaoferować pasażerom najatrakcyjniejsze połączenia między Norymbergą a miastami Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), Azji Centralnej i Dalekiego Wschodu i Ameryki Północnej – np. z Wrocławiem, Krakowem, Kijowem, Charkowem, Wilnem, Sankt-Petersburgiem, Billund, Sztokholmem, Oslo, Astaną, Pekinem, Tokio, Seulem, Singapurem, Nowym Jorkiem, Toronto, Chicago i Los Angeles. Z drugiej strony, zapewnia pasażerom z regionu CEE i Azji podróż do Norymbergi z dogodną przesiadką w Warszawie (zwykle w czasie krótszym niż 2 godz.).

Oferta polskiego przewoźnika do Niemiec rośnie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. W 2018 roku oferta LOT-u stanowi 28 proc. oferowania obu linii, rok wcześniej było to 23 proc.

Według danych OAG Schedules Analyser Lufthansa w bieżącym roku zaoferuje ze swoich dwóch hubów w Monachium i Frankfurcie do Polski 1,57 mln miejsc, o 13,1 proc. więcej niż w roku 2017. Wzrost podyktowany jest przede wszystkim zwiększeniem częstotliwości lotów do Gdańska oraz uruchomieniem lotów do Łodzi i Katowic. Polskie Linie Lotnicze LOT natomiast zaoferują z Polski (Warszawy) do Niemiec prawie 631 tys. miejsc, co oznacza wzrost oferowania do zachodniego sąsiada o 51,7 proc.Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_255f5 2018-05-07 19:49   
gość_255f5 - Profil gość_255f5
Jakie obłożenie?
gość_c5d75 2018-05-07 14:19   
gość_c5d75 - Profil gość_c5d75
To był LO357 do Norymbergi, nie LO358 (powrotny)
invicta 2018-05-07 13:22   
invicta - Profil invicta
Bayreuth!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama