30 milionów pasażerów Wizz Air

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
07 maja 2018 11:33
Ponad 30 milionów pasażerów zostało przewiezionych w ciągu ostatniego roku na pokładach samolotów linii Wizz Air. Liczba operacji wzrosła o 24 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.
Reklama

W ramach rozwoju operacyjnego przewoźnik dodaje łącznie 700 lotów tygodniowo i planuje dostawę 21 samolotów Airbus do europejskich baz w ciągu zaledwie 17 tygodni. Przewoźnik dodał 1 samolot do bazy w Katowicach, 1 do bazy we Wrocławiu i kolejny samolot do bazy w Warszawie.

W czasie zaledwie ośmiu tygodni Wizz Air rozszerzył swoją europejską siatkę połączeń o 34 niskokosztowe trasy w i trzy nowe miasta: Ateny w Grecji, Charków na Ukrainie i austriacką stolicę, Wiedeń. Linia lotnicza nadal inwestuje i rozwija swoją działalność w regionach, które obsługuje, stymulując rynek i tworząc nowe miejsca pracy dzięki ośmiu nowo rozmieszczonym samolotom Airbus w czterech bazach w Wielkiej Brytanii, Polsce i na Węgrzech. W Polsce przewoźnik w ciągu 2 miesięcy uruchomił 10 połączeń: z Katowic do Lwowa i Aten, z Poznania do Dortmundu i Rejkjawiku, z Warszawy do Bordeaux z Wrocławia do Bari, Bazylei, Goeteborga, Porto oraz Kutaisi.


- Jesteśmy dumni z nowego rekordu, który jest kolejnym ważnym kamieniem milowym w historii WIZZ. Ponad 30 milionów pasażerów podróżujących służbowo lub turystycznie skorzystało z oferty WIZZ w naszej rozległej i zróżnicowanej siatce połączeń - podkreśla Sorina Ratz, p.o. dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.
Reklama
Tagi
wizz air

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama