×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA odebrały drugiego boeinga 777-200ER


Ukraine International Airlines odebrały drugiego z czterech zamówionych boeingów 777-200ER. Maszyna została zarejestrowana jako UR-GOB.


Podobnie jak pierwszy egzemplarz "trzech siódemek", który trafił do ukraińskiego przewoźnika, tak i najnowszy nabytek może na pokład zabrać do 361 pasażerów w trzech klasach podróży. Samolot trafił do UIA na zasadzie leasingu od AerCap i będzie wykorzystywany na dalekodystansowych trasach z Kijowa do Nowego Jorku, Pekinu i Bangkoku.

Pasażerowie na pokładzie mogą korzystać z systemu rozrywki pokładowej, który tworzy bogata oferta hitów kinowych, a także seriali i programów fabularnych. Filmy można oglądać w kilku językach, m.in. w ukraińskim, rosyjskim, angielskim, chińskim czy francuskim. Relację Pasazer.com z wnętrza maszyny można znaleźć w jednym z odcinków "Oblatywacza".


- Rozwój floty długodystansowej poprzez dodanie drugiego Boeinga 777-200ER znacząco podniesie komfort pasażerów podróżujących na długich dystansach - zauważa Evgeniya Satska, dyrektor ds. Komunikacji UIA. - Jakościowo nowy produkt UIA będzie interesujący zarówno dla pasażerów ukraińskich, jak i dla pasażerów transferowych; poprawi atrakcyjność portu lotniczego w Boryspolu jako portu przesiadkowego  - dodaje Satska.

UIA stale rozbudowuje flotę dalekiego zasięgu. Kolejne dwa Boeingi 777 zostaną dostarczone odpowiednio w drugim i trzecim kwartale br.

Obecnie przewoźnik posiada 43 samoloty, w tym 29 boeingów 737 NG (wersje -800 i -900), trzy boeingi 737 Classic (wersje -300 i -500), cztery boeingi 767-300ER, dwa boeingi 777-200ER oraz pięć embraerów 190. Średnia wieku floty UIA wynosi 11,4 lat.
gość_65f6e - Profil
gość_65f6e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie