×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków z 19-proc. wzrostem w kwietniu


W kwietniu z lotniska w Balicach skorzystało niemal 579,5 tys. pasażerów. To wzrost o 19 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca 2017 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
W omawianym okresie w krakowskim porcie wykonano prawie 4,5 tys. startów i lądowań. Wynik ten jest lepszy od ubiegłorocznego o 15 proc. 

Kwiecień obfitował na lotnisku im. Jana Pawła II w liczne wydarzenia. Wśród nich znalazły się dwie inauguracje: LOT poleciał do Budapesztu, a flydubai do Dubaju

Linie lotnicze Aegean oraz Vueling po raz pierwszy oferują loty z Krakowa do Aten i do Barcelony aż do końca października. Stolica Grecji słynie z wielu turystycznych atrakcji. Korzystając z siatki połączeń Aegean można też kontynuować podróż dalej i zaplanować wypoczynek na jednej z greckich wysp. Z kolei Barcelona to dobry start do zwiedzania Katalonii – dodaje Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.  


W minionym miesiącu port stał się sygnatariuszem Deklaracji "Just Culture", która opiera się na idei sprawiedliwego traktowania oraz promocji prac zmierzających do doskonalenia bezpieczeństwa transportu lotniczego.  Prócz tego lotnisko znalazło się w gronie dziewięciu małopolskich przedsiębiorstw ujętych w 16. Edycji Raportu Forum "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki".

fot. mat. prasowegość_12795 - Profil
gość_12795
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie