Wystartowało połączenie UIA do Delhi

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
04 maja 2018 13:06
5 komentarzy
Ukraińskie linie lotnicze UIA zainaugurowały 1 maja nowe połączenie dalekodystansowe z Kijowa do Delhi, tym samym rozszerzając siatkę połączeń dalekodystansowych o piąty kierunek.
Reklama

Początkowo linie lotnicze UIA będą obsługiwały kierunek trzy razy w tygodniu. Od 7 czerwca liczba lotów na trasie zostanie zwiększona do czterech tygodniowo. Połączenie obsługiwane ejst boeingami 767-300 w trzyklasowej konfiguracji.

Połączenia do oraz z Delhi zostały zaplanowane tak, aby umożliwić korzystającym z nich pasażerom dogodne przesiadki na loty krajowe i europejskie w kijowskim hubie przewoźnika.

- UIA rozwija model przewoźnika sieciowego. Aby przyciągnąć ruch pasażerów tranzytowych, musimy zbalansować kierunki wschodnie z zachodnimi. W tej chwili obserwujemy UIA aktywnie rozwija się w kierunkach zachodnich, a słabiej rozwija się na wschód. Uruchomienie regularnych połączeń do Delhi pomoże nam zbalansować naszą siatkę połączeń oraz utrwalić obraz Ukrainy jako kraju tranzytowego - powiedziała Ewgenja Satska, dyrektor komunikacji UIA.


Według nieoficjalnych informacji, nad uruchomieniem połączeń do Delhi zastanawia się także LOT. Nie wykluczone, że plany inauguracji tego połączenia mogłyby być ogłoszone jeszcze w tym miesiącu. Tym samym Delhi byłoby kolejnym kierunkiem po Nowym Jorku JFK, Pekinie, oraz już niedługo Toronto, na którym polski przewoźnik konkurowałby z UIA.

Z okazji uruchomienia połączeń do Delhi linie UIA przygotowały pulę promocyjnych biletów na tym kierunku w cenie od 220 dolarów w jedną stronę. Promocja kończy się 15 maja.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ff9c6 2018-05-05 11:23   
gość_ff9c6 - Profil gość_ff9c6
W dodatku maszyny mniej ekonomiczne, niż LOT, więc dalekie dystanse przy rosnących cenach paliw, też przestaną przyciągać ceną.
gość_06fc8 2018-05-04 21:41   
gość_06fc8 - Profil gość_06fc8
Śmieszy mnie to czytanie jaka ta UIA może być wspaniała. Stare maszyny, niepoważne podejście do klienta, niczym poza ceną nie są w stanie skusić przeciętnego pasażera. Lot z nimi do Bangkoku zapamiętam na zawsze, opóźnienie w dwie strony ponad 2 godziny, mega niewygodne siedzenia, jedzenie bez komentarza. Na plus miła załoga. Jednak do LOT brakuje dużo, a co mówiąc o najlepszych liniach na kontynencie.
gość_62cd1 2018-05-04 18:49   
gość_62cd1 - Profil gość_62cd1
UIA ma przewagę jeśli chodzi o możliwy rozwój na swoim macierzystym lotnisku. Borispol jest zlokalizowany poza miastem. Nie posiada ograniczeń w nocy. Jest wyposażone w dwie równoległe, niezależne drogi startowe. Terminal i płyta są niewielkie, ale jest miejsce na rozbudowę. To jest bardzo ważne. LOT w Warszawie nigdy tego mieć nie będzie. Rozwój EPWA jest uzależniony od decyzji środowiskowej marszałka województwa. Nawet jeśli będzie pomyślna, to przyszłości na tym lotnisku w ruchu przesiadkowym nie ma.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama