WOW air rozważa sprzedaż części udziałów

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
04 maja 2018 11:55
Niskokosztowe dalekodystansowe linie lotnicze WOW air z Islandii rozważają dokapitalizowanie spółki w drodze sprzedaży udziałów. Do transakcji mogłoby dojść jeszcze w tym roku.
Reklama

Według zapewnień przestawicieli WOW air, obecny rok jest dobrym momentem na sprzedaż części udziałów, gdyż nabyciem ich zainteresowane są główne grupy lotnicze na świecie. Pozyskane w ten sposób fundusze pomogłyby sfinansować ambitne plany ekspansji przewoźnika ze swojego hubu w Reykjaviku na rynki azjatyckie. Linie WOW air chciałyby latać do Azji jeszcze w tym roku, wraz z pojawieniem się we flocie pierwszych airbusów A330neo.

Linie WOW air dopuszczają zarówno bezpośrednie dokapitalizowanie ze strony inwestora zewnętrznego, jak również pozyskanie kapitału w drodze pierwszej oferty publicznej (IPO), poinformował Skuli Mogensen, prezes i założyciel przewoźnika.


Morgensen uważa, że zainteresowanie nabyciem udziałów w Norwegianie, które deklarują przedstawiciele kilku grup lotniczych, pokazuje iż model niskokosztowych dalekodystansowych operacji lotniczych został uznany przez branżę za atrakcyjny biznesowo. Szef WOW air planuje więc zaprosić “parę osób” do wyrażenia zainteresowania kierowanymi przez siebie liniami lotniczymi.

Przedstawiciele WOW air rozważają również stworzenie nowego hubu, który mógłby przejąć część samolotów w okresie sezonu zimowego. Nowy hub najprawdopodobniej powstałby na półkuli południowej. WOW air dopuszcza samodzielne operowanie tego hubu, jak również współpracę z innymi liniami lotniczymi, polegającą na wynajmowaniu samolotów na okres zimowy.

fot. WOW air

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama