×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WOW air rozważa sprzedaż części udziałów


Niskokosztowe dalekodystansowe linie lotnicze WOW air z Islandii rozważają dokapitalizowanie spółki w drodze sprzedaży udziałów. Do transakcji mogłoby dojść jeszcze w tym roku.


Według zapewnień przestawicieli WOW air, obecny rok jest dobrym momentem na sprzedaż części udziałów, gdyż nabyciem ich zainteresowane są główne grupy lotnicze na świecie. Pozyskane w ten sposób fundusze pomogłyby sfinansować ambitne plany ekspansji przewoźnika ze swojego hubu w Reykjaviku na rynki azjatyckie. Linie WOW air chciałyby latać do Azji jeszcze w tym roku, wraz z pojawieniem się we flocie pierwszych airbusów A330neo. 

Linie WOW air dopuszczają zarówno bezpośrednie dokapitalizowanie ze strony inwestora zewnętrznego, jak również pozyskanie kapitału w drodze pierwszej oferty publicznej (IPO), poinformował Skuli Mogensen, prezes i założyciel przewoźnika. 


Morgensen uważa, że zainteresowanie nabyciem udziałów w Norwegianie, które deklarują przedstawiciele kilku grup lotniczych, pokazuje iż model niskokosztowych dalekodystansowych operacji lotniczych został uznany przez branżę za atrakcyjny biznesowo. Szef WOW air planuje więc zaprosić “parę osób” do wyrażenia zainteresowania kierowanymi przez siebie liniami lotniczymi. 

Przedstawiciele WOW air rozważają również stworzenie nowego hubu, który mógłby przejąć część samolotów w okresie sezonu zimowego. Nowy hub najprawdopodobniej powstałby na półkuli południowej. WOW air dopuszcza samodzielne operowanie tego hubu, jak również współpracę z innymi liniami lotniczymi, polegającą na wynajmowaniu samolotów na okres zimowy. 

fot. WOW air
gość_c2218 - Profil
gość_c2218
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie