LOT poleciał z Krakowa do Budapesztu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
28 kwietnia 2018 11:52
31 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały nowe połączenie ze stolicy Małopolski do Budapesztu. Połączenie ma pozwolić pasażerom z południa Polski na przesiadki w Budapeszcie na nowe rejsy dalekodystansowe LOT-u do Stanów Zjednoczonych.
Reklama

Pierwszy samolot z Krakowa do Budapesztu wystartował dziś o godz. 7:55. Rozkładowy czas przelotu to 1 godz. 5 minut. Rejs powrotny z Budapesztu do Krakowa zaplanowany jest na 9:35. Do końca sezonu letniego, czyli do 27 października, na trasie Budapeszt-Kraków do dyspozycji pasażerów będzie sześć rejsów w tygodniu: we wszystkie dni oprócz czwartków. Loty odbywają się na pokładzie samolotu Bombardier Q400, który posiada 78 foteli w trzech klasach podróży.

- Połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem a Budapesztem jest dla nas ważne. Węgier, który planuje podróż do Polski w pierwszej kolejności pomyśli o miejscu szczególnym - Krakowie, a następnie o Zakopanem i innych atrakcyjnych miejscach w Małopolsce. Dzisiejsza inauguracja rozszerza także możliwość współpracy turystycznej i gospodarczej pomiędzy Węgrami a Polską – powiedziała dr hab. Adrienne Körmendy, Konsul Generalny Republiki Węgierskiej.


- Pod względem liczby pasażerów Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce i pierwszym w regionach. W ciagu ostatnich miesięcy konsekwentnie wzmacniamy swoją obecność w tym miejscu. W miarę pojawiających się możliwości biznesowych i coraz większej dostępności floty wykorzystujemy rosnący potencjał połączeń portów regionalnych, w tym Krakowa – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

- Cieszymy się z rozwoju siatki połączeń LOT w Krakowie. Dzięki bezpośredniemu połączeniu do Budapesztu co najmniej dwukrotnie skróci się czas podróży lotniczej między Krakowem a Budapesztem, co znacząco poprawi komfort podróżowania naszych pasażerów na Węgry – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport

Połączenie pozwoli pasażerom z południa Polski na przesiadki w Budapeszcie na nowe rejsy dalekodystansowe LOT-u do Stanów Zjednoczonych. Od 3 maja polski przewoźnik rozpocznie regularne loty z Budapesztu do Nowego Jorku, a od 5 maja do Chicago.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_72cd8 2018-05-01 13:37   
gość_72cd8 - Profil gość_72cd8
eFJot Szczególnie wyjątkowymi i uzasadnionymi przypadkami są loty KRK-BUD, gdzie jest kilkanaście osób na pokładzie. Nie chcę, żeby LOT latał z regionów, ale jak widzę takie trasy jak KRK-BUD, BZG-IEV czy SZY-LWO to chcę podobnych tras z innych lotnisk.
adam1987 2018-05-01 12:59   
adam1987 - Profil adam1987
"gość_61e8a: (..) za 20 lat ma osiągnąć 12 mln pax chociaż biorąc pod uwagę renomę w świecie Krakowa i okolic powinno już w tej chwili obsługiwać conajmniej 20 mln pax"

To ciekawe, bo zawsze myślałem, że Budapeszt czy Praga to podobna liga, a widać, że pomimo swojej stołeczności nie mogą się równać z Krakowem.
eFJot 2018-05-01 12:14   
eFJot - Profil eFJot
gość_ea8cc: bądź łaskaw nie wypowiadać się za "innych ludzi". Taki na przykład ja, to jestem z POZ i dla mnie LOT jest linią pierwszego wyboru. Bez względu na opinię frustratów, którzy chcieliby, żeby LOT podstawił z ich pipidówka p2p wszędzie.
Otóż nie. LOT ma rozwijać hub i ewentualnie, w naprawdę wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach, od czasu do czasu wprowadzić jakieś p2p z regionów. Howgh!
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama