Rozpoczęła się rozbudowa terminala w Lublinie

27 kwietnia 2018 08:07
28 komentarzy
Ruszyły pracę budowlane przy rozbudowie terminala na lotnisku w Lublinie. Inwestycją zajmuje się firma Strabag, która w marcu wygrała przetarg. Rozbudowany terminal będzie mógł obsłużyć nawet 1 mln pasażerów rocznie.
Reklama
- Rozbudowa terminala podyktowana jest stale wzrastającym ruchem pasażerskim. Chcemy, aby pasażerowie, korzystający z Portu Lotniczego Lublin mieli zapewnione komfortowe warunki. Dzięki tej inwestycji uda nam się zwiększyć przepustowości hali odlotów, a także poszerzyć część komercyjną - mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Przewidywany termin realizacji rozbudowy wyniesie 8 miesięcy od dnia wejścia przez wykonawcę na plac budowy. Nowa część terminala będzie gotowa do użytkowania po dokonaniu odbiorów budowlanych i aranżacji lokali komercyjnych – za około rok od rozpoczęcia prac.

- Teren został ogrodzony oraz ustawiono budynki zaplecza budowy. Wykonawca wykonał drogę dojazdową na plac budowy i wydzielił strefy prac tak, by nie utrudnić operacyjnej działalności portu. Obecnie trwają prace ziemne - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Piotr Jankowski, rzecznik lotniska w Lublinie.


Projekt zakłada przebudowę istniejącego i budowę nowego skrzydła. Prace obejmą powierzchnie prawie 2200 m kw. Pod rozbudowę przeznaczono teren przy wschodnim skrzydle istniejącego terminala, w części „odloty”.

W hali zlokalizowane będzie: poczekalnia odlotowa dla pasażerów strefy Schengen wraz z wyjściami dla pasażerów, nowy punkt kontroli bezpieczeństwa, pomieszczenia służbowe Służby Ochrony Lotniska, Służby Celnej i Służby Granicznej, poczekalnie komercyjne, salonik „business lounge” dla pasażerów strefy Schengen, toalety i pomieszczenia techniczne.


Rozbudowana część terminala będzie miała długość – 34,8 m; szerokość – 61,8 m oraz wysokość – 8 m. Obecna hala odlotów zostanie dostosowana w całości do obsługi ruchu Non-Schengen wraz z nowymi stanowiskami kontrolerskimi Straży Granicznej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_55dde 2018-05-05 09:13   
gość_55dde - Profil gość_55dde
Jak się wreszcie zapłaci to U2 będzie latał. Zgadza się Gatwickx3 i jeszcze mówi się o jeszcze stary-nowy kierunek, ale od S19. Mówi się że Wizz też zaskoczy dzięki dopłatom. Oczywiście Ryan dostaje fige z makiem, ale to dobrze. Podobno już skończone rozmowy z przewoźnikiem Ukraińskim, ale tu się trochę boję bo to ma latać małymi samolotami x 3-4 week. Jakoś tego nie widzę, spore koszta lotu, ale to ryzyko Ukraińców oni chcą latać na LUZ.
wyluzowany 2018-05-05 08:33   
wyluzowany - Profil wyluzowany
MXP zostanie na zimę, do tego coś nowego 2-3x/week od Easyjet.
gość_891d1 2018-05-02 13:24   
gość_891d1 - Profil gość_891d1
Kijów zostaje oczywiście i zostaje równiez Mediolan na zimę.
Prawdopodobnie dojdzie tez Londyn Gatwick od easyjet.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy