×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapur: Marzec z 8,7 proc. wzrostem


Singapurskie lotnisko Changi odprawiło w marcu br. 5,56 mln pasażerów, notując tym samym 8,7 proc. wzrost. Liczba operacji wzrosła o 5,4 proc. do 32,6 tys.


W marcu odnotowano wzrost liczby pasażerów we wszystkich regionach. Natężenie ruchu do i z Europy wzrosło o 13 proc m.in. dzięki przywróceniu codziennych lotów Qantas z Sydney do Londynu (przez Singapur) i wznowieniu lotów (5 razy w tyg.) przez Lufthansę do Monachium. 

Ruch pasażerski pomiędzy Singapurem i Australią odnotował solidny wzrost o 9 proc., przy jednoczesnym 12 proc. wzroście ruchu do i z Sydney. Wśród liderów wzrostu znalazły się Indie (+ 23 proc.) oraz Chiny (+ 13 proc.).

W pierwszym kwartale 2018 roku lotnisko Changi odprawiło 15,8 mln pasażerów, czyli o 5 proc. więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Spośród 10 największych rynków obsługiwanych z singapurskiego lotniska, największe wzrosty notowały Indie (+ 14 proc.) oraz Japonia (+ 9 proc.). Liczba operacji w I kwartale wyniosła 94,77 tys. (+ 4,7 proc.). W pierwszych trzech miesiącach br. przewieziono także 512 tys. ton cargo (+ 3,6 proc.). Najważniejszymy rynkami dla ruchu cargo były Japonia i Korea Południowa.

Przy ponad 7,2 tys. regulanych lotów tygodniowo, samolot startuje lub ląduje w Changi raz na 80 sekund.


Od 15 maja 2018 r. LOT uruchomi bezpośrednie połączenie z Warszawy do Singapuru. Najpierw będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu, a od lipca - cztery razy.

fot. Piotr Bożykgość_c2218 - Profil
gość_c2218
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie