ANA przedstawiła wnętrze i malowanie swoich A380

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
27 kwietnia 2018 08:18
3 komentarze
Największe japońskie linie lotnicze All Nippon Airways (ANA), przedstawiły w środę (25.04) malowanie oraz szczegóły wyposażenia swoich samolotów A380, które wiosną 2019 roku rozpoczną loty z Tokio do Honolulu.


Reklama

Każda kabina została specjalnie zaprojektowana, aby spełnić potrzeby pasażerów na trasie do Honolulu. Hawaje są popularnym celem podróży zakupowych oraz wakacyjnych dla japońskich rodzin, par oraz nowożeńców.

W marcu 2017 r., ANA ogłosiła specjalne malowanie nazwane "FLYING HONU", przedstawiające postać żółwia morskiego, a dokładnie żółwia zielonego (Chelonia mydas). W języku hawajskim żółw ten nazywany jest właśnie honu i jest tradycyjnie postrzegany jako symbol szczęścia i długowieczności.

Teraz linie ogłosiły, że na każdym z trzech airbusów A380 namalowana będzie inna żółwia postać. Niebieski żółw nazwany Lani ma reprezentować błękitne niebo, szmaragdowy nazwany Kai ma symbolizować ocean, z kolei pomarańczowy Ka La bierze swą nazwę od hawajskiego słowa oznaczającego zachód słońca.


Po raz pierwszy na trasie do Honolulu, ANA zaoferuje swoim pasażerom możliwość kupna biletu w kabinie pierwszej klasy. Każde siedzenie w tej klasie ma własne drzwi i zapewnia pasażerom niezbędna prywatność. Na górnym pokładzie ANA wprowadziła 8 miejsc pierwszej klasy oraz 56 miejsc w klasie biznes, która jak wskazuje przewoźnik, jest popularna szczególnie wśród Japończyków wylatujących na Hawaje na swój miesiąc miodowy. Na górnym pokładzie zamontowane zostaną także 73 fotele dla pasażerów w klasie ekonomicznej premium.


Główny pokład będzie oferował 383 miejsc w klasie ekonomicznej. Fotele zostaną wyposażone w ekrany dotykowe o przekątnej 13,3 cali oraz gniazda USB. ANA jest pierwsza linią w Japonii, która zaoferuje w klasie ekonomicznej nową koncepcję foteli tzw. couch seat, których na pokładzie będzie 60. Takowa "kanapa" składa się z trzech lub czterech siedzeń, na których pasażerowie mogą wygodnie leżeć po rozłożeniu dolnej części fotela. Ponadto pasażerowie otrzymają specjalny materac, który zapewni im większy komfort. Ta nowa koncepcja foteli ma pozwolić w szczególności pasażerom podróżującym z małymi dziećmi na bardziej relaksujące odbycie podróży.


Wnętrza kabiny zostały również specjalnie zaprojektowane tak, aby pasażerowie poczuli "hawajski klimat" od momentu wejścia na pokład samolotu. Ściany oraz światła w kabinie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zilustrować hawajskie niebo, wschody słońca i zachody słońca oraz tęcze. Pasażerowie wszystkich klas uzyskają dostęp do lad barowych. Ponadto, w ogonie samolotu przewidziano miejsce na wielofunkcyjny pokój, w którym pasażerowie będą mogli np. odświeżyć się przed przylotem na wyspy lub przewinąć niemowlę.

Szósty rok z rzędu, linie ANA mogą poszczycić się notą pięciu gwiazdek w rankingu Skytrax.

Fot. ANA, Airbus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
demar 2018-05-01 11:44   
demar - Profil demar
Montaż końcowy pierwszego A380 dla ANA właśnie się rozpoczął: zobacz link
gość_f3a0a 2018-04-27 22:21   
gość_f3a0a - Profil gość_f3a0a
jak wnioskuje z wcześniejszych wypowiedzi ekspertów z forum, to pewnie wkrótce zobaczymy je w KRK.
gość_e083a 2018-04-27 17:17   
gość_e083a - Profil gość_e083a
Pomysł z trzema różnymi kolorami to jest bardzo dobry.
ANA i ich A380 będzie od razu rozpoznawalny.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama