×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ANA przedstawiła wnętrze i malowanie swoich A380


Największe japońskie linie lotnicze All Nippon Airways (ANA), przedstawiły w środę (25.04) malowanie oraz szczegóły wyposażenia swoich samolotów A380, które wiosną 2019 roku rozpoczną loty z Tokio do Honolulu.

Każda kabina została specjalnie zaprojektowana, aby spełnić potrzeby pasażerów na trasie do Honolulu. Hawaje są popularnym celem podróży zakupowych oraz wakacyjnych dla japońskich rodzin, par oraz nowożeńców. 

W marcu 2017 r., ANA ogłosiła specjalne malowanie nazwane "FLYING HONU", przedstawiające postać żółwia morskiego, a dokładnie żółwia zielonego (Chelonia mydas). W języku hawajskim żółw ten nazywany jest właśnie honu i jest tradycyjnie postrzegany jako symbol szczęścia i długowieczności. 

Teraz linie ogłosiły, że na każdym z trzech airbusów A380 namalowana będzie inna żółwia postać. Niebieski żółw nazwany Lani ma reprezentować błękitne niebo, szmaragdowy nazwany Kai ma symbolizować ocean, z kolei pomarańczowy Ka La bierze swą nazwę od hawajskiego słowa oznaczającego zachód słońca.


Po raz pierwszy na trasie do Honolulu, ANA zaoferuje swoim pasażerom możliwość kupna biletu w kabinie pierwszej klasy. Każde siedzenie w tej klasie ma własne drzwi i zapewnia pasażerom niezbędna prywatność. Na górnym pokładzie ANA wprowadziła 8 miejsc pierwszej klasy oraz 56 miejsc w klasie biznes, która jak wskazuje przewoźnik, jest popularna szczególnie wśród Japończyków wylatujących na Hawaje na swój miesiąc miodowy. Na górnym pokładzie zamontowane zostaną także 73 fotele dla pasażerów w klasie ekonomicznej premium.


Główny pokład będzie oferował 383 miejsc w klasie ekonomicznej. Fotele zostaną wyposażone w ekrany dotykowe o przekątnej 13,3 cali oraz gniazda USB. ANA jest pierwsza linią w Japonii, która zaoferuje w klasie ekonomicznej nową koncepcję foteli tzw. couch seat, których na pokładzie będzie 60. Takowa "kanapa" składa się z trzech lub czterech siedzeń, na których pasażerowie mogą wygodnie leżeć po rozłożeniu dolnej części fotela. Ponadto pasażerowie otrzymają specjalny materac, który zapewni im większy komfort. Ta nowa koncepcja foteli ma pozwolić w szczególności pasażerom podróżującym z małymi dziećmi na bardziej relaksujące odbycie podróży.


Wnętrza kabiny zostały również specjalnie zaprojektowane tak, aby pasażerowie poczuli "hawajski klimat" od momentu wejścia na pokład samolotu. Ściany oraz światła w kabinie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zilustrować hawajskie niebo, wschody słońca i zachody słońca oraz tęcze. Pasażerowie wszystkich klas uzyskają dostęp do lad barowych. Ponadto, w ogonie samolotu przewidziano miejsce na wielofunkcyjny pokój, w którym pasażerowie będą mogli np. odświeżyć się przed przylotem na wyspy lub przewinąć niemowlę.

Szósty rok z rzędu, linie ANA mogą poszczycić się notą pięciu gwiazdek w rankingu Skytrax.

Fot. ANA, Airbusgość_c2218 - Profil
gość_c2218
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie