×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic: Milionowy pasażer na pokładzie CS300


Łotewskie linie lotnicze airBaltic powitały we wtorek (24.04) milionowego pasażera podróżującego bombardierem CS300. Szczęśliwy pasażer przyleciał do Rygi z Paryża na pokładzie flagowego samolotu przewoźnika.


Od czasu rozpoczęcia operacji komercyjnych CS300 w airBaltic 14 grudnia 2016 roku, linia przewiozła na pokładzie tych samolotów milion pasażerów, wykonała ponad 9 tys. lotów, spędzając w powietrzu 23,6 tys. godzin.

- Cieszę się dzisiaj, wraz z naszymi partnerami i pasażerami, z okazji tak ważnego kroku w modernizacji naszej floty - milionowego pasażera naszych samolotów Bombardier CS300. Odkąd staliśmy się pierwszymi liniami lotniczymi na świecie, które rozpoczęły komercyjne operacje z Bombardier CS300, my i nasi pasażerowie skorzystaliśmy znacznie dzięki ulepszonemu doświadczeniu latania. "

- Ciesze się wraz z naszymi partnerami i pasażerami, z okazji tak ważnego kroku w modernizacji naszej floty jakim jest przywitanie milionowego pasażera bombardiera CS300. Odkąd staliśmy się pierwszymi liniami lotniczymi na świecie, które rozpoczeły komercyjne użytkowanie CS300, my i nasi pasażerowie znacząco odczuliśmy poprawę doświadczenia w lataniu. Nasz zespół z przyjemnością słyszy pozytywne opinie klientów, którzy doceniają podróżowanie na pokładzie tych samolotów. - powiedział Martin Gauss, dyrektor generalny airBaltic.

Od lewej: Ilona Līce, prezes lotniska w Rydze; Martin Sedlacky, dyrektor ds. operacyjnych w airBaltic; Santa Klēģere, milionowy pasażer oraz Ryana DeBrusk z Bombardier Commercial Aircraft.

W skład floty przewoźnika wchodzi obecnie 8 CS300, a do końca 2019 roku linia planuje posiadać 20 samolotów Bombardier CS300. Ze średnią wieku samolotów odrzutowych wynoszącą dwa lata, przewoźnik planuje posiadać jedną z najmłodszych flot w Europie. Oprócz CS300 airBaltic posiada w swojej flocie 11 boeingów 737; sześć -300 i pięć -500 oraz 12 bombardierów Dash Q400.

Cieszymy się, że możemy świętować wspólnie z airBaltic i jesteśmy zachwyceni, że linia lotnicza osiągnęła kolejny kamień milowy w obsłudze CS300. Linia nadal osiąga dobre wyniki dzięki nowej flocie serii C. Gratulujemy przewoźnikowi lotniczemu milionowego pasażera i życzymy dalszych sukcesów. - dodał Ryana DeBrusk, wiceprezes ds. sprzedaży w Europie, Rosji i CIS w Bombardier Commercial Aircraft.

fot. airBalticgość_12795 - Profil
gość_12795
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie