Linie z Bhutanu zamawiają Airbusa A320neo

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
23 kwietnia 2018 08:50
1 komentarz
Drukair, narodowy przewoźnik Królestwa Bhutanu, podpisał umowę zakupu samolotu Airbus A320neo. Maszyna będzie napędzana przez silniki zoptymalizowane do operacji na dużych wysokościach i stanie się największym statkiem powietrznym operującym z bazy Drukair w Paro.
Reklama

Obecnie flota przewoźnika składa się z trzech airbusów A319. Zamówiony airbus A320neo wyposażony w silniki CFM LEAP-1A26E1, umożliwi wykonywanie operacji z portu lotniczego Paro, położonego na wysokości 2225 m n.p.m.

Otoczony wysokimi górami (niektóre szczyty sięgają ponad 5 tys. m n.p.m.) port lotniczy w Paro, uważany jest przez pilotów za jedno z najbardziej wymagających lotnisk na świecie. Operacje lotnicze prowadzone są tylko w ciągu dnia i w dobrych warunkach meteorologicznych. Poza liniami Drukair loty z tego lotniska wykonują jedynie linie Bhutan Airlines oraz Buddha Air.

Port lotniczy w Paro

Airbus A320neo, stanie się on największym samolotem, który będzie działał z Paro. Maszyna ta zaoferuje większe możliwości ładowności i wyższy poziom komfortu pasażerów przy zwiększonej wydajności. Samolot z kabiną podzieloną na dwie klasy, będzie wykorzystywany na istniejących trasach regionalnych do Singapuru, Bangkoku, Katmandu, Delhi i Kalkuty, co wpłynie na zwiększenie przepustowości na tych trasach.

Rodzina A320neo oferuje najnowsze technologie w tym silniki nowej generacji i Sharklety, które łącznie zapewniają co najmniej 15-procentową oszczędność paliwa przy dostawie samolotu i 20 proc. do 2020 roku, deklaruje producent. Airbus zdobył łącznie około 6 tys. zamówień na samoloty z rodziny A320neo od prawie 100 klientów na świecie. Tym samym rodzina samolotów A320neo zdobyła około 60 proc. udziałów na rynku.

Fot. Airbus
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

teemu 2018-04-23 21:28   
teemu - Profil teemu
tak w ogóle, to Paro nie ma na Waszej mapie lotnisk. Dobra okazja, żeby dodać :)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama