×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie z Bhutanu zamawiają Airbusa A320neo


Drukair, narodowy przewoźnik Królestwa Bhutanu, podpisał umowę zakupu samolotu Airbus A320neo. Maszyna będzie napędzana przez silniki zoptymalizowane do operacji na dużych wysokościach i stanie się największym statkiem powietrznym operującym z bazy Drukair w Paro.


Obecnie flota przewoźnika składa się z trzech airbusów A319. Zamówiony airbus A320neo wyposażony w silniki CFM LEAP-1A26E1, umożliwi wykonywanie operacji z portu lotniczego Paro, położonego na wysokości 2225 m n.p.m. 

Otoczony wysokimi górami (niektóre szczyty sięgają ponad 5 tys. m n.p.m.) port lotniczy w Paro, uważany jest przez pilotów za jedno z najbardziej wymagających lotnisk na świecie. Operacje lotnicze  prowadzone są tylko w ciągu dnia i w dobrych warunkach meteorologicznych. Poza liniami Drukair loty z tego lotniska wykonują jedynie linie Bhutan Airlines oraz Buddha Air.

Port lotniczy w Paro

Airbus A320neo, stanie się on największym samolotem, który będzie działał z Paro. Maszyna ta zaoferuje większe możliwości ładowności i wyższy poziom komfortu pasażerów przy zwiększonej wydajności. Samolot z kabiną podzieloną na dwie klasy, będzie wykorzystywany na istniejących trasach regionalnych do Singapuru, Bangkoku, Katmandu, Delhi i Kalkuty, co wpłynie na zwiększenie przepustowości na tych trasach. 

Rodzina A320neo oferuje najnowsze technologie w tym silniki nowej generacji i Sharklety, które łącznie zapewniają co najmniej 15-procentową oszczędność paliwa przy dostawie samolotu i 20 proc. do 2020 roku, deklaruje producent. Airbus zdobył łącznie około 6 tys. zamówień na samoloty z rodziny A320neo od prawie 100 klientów na świecie. Tym samym rodzina samolotów A320neo zdobyła około 60 proc. udziałów na rynku.

Fot. Airbusgość_65f6e - Profil
gość_65f6e
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie