Wrocław: Będzie nowe stanowisko do odladzania

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
23 kwietnia 2018 09:15
6 komentarzy
We wrocławskim porcie ruszyły prace nad rozbudową płyty do odladzania samolotów. Obecnie lotnisko posiada jedno takie stanowisko i chce uruchomić drugie przed rozpoczęciem kolejnego sezonu zimowego.
Reklama

W porannym szczycie operacyjnym z wrocławskiego lotniska startuje ponad 10 samolotów w ciągu godziny. W sezonie zimowym, od października do marca, zdarza się, że wszystkie maszyny potrzebują odlodzenia. To standardowa procedura przy temperaturze poniżej zera, opadach śniegu lub deszczu, która trwa kilkanaście minut.

Do tej pory we Wrocławiu było jedno stanowisko przeznaczone do tego celu, teraz ruszyły prace nad kolejnym.

- Rozbudowa istniejącej płyty do odladzania wraz z kompletną towarzyszącą infrastrukturą to jedna z kluczowych inwestycji Portu Lotniczego Wrocław na ten rok. Ułatwi funkcjonowanie lotniska w sezonie zimowym i jeszcze bardziej podniesie punktualność operacji lotniczych prowadzonych we Wrocławiu– mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.


Inwestycja jest bezpośrednio związana ze wzrostem liczby podróżnych. Tylko w pierwszym kwartale tego roku port obsłużył ponad 600 tys. pasażerów, tj. prawie 9 proc. pasażerów więcej niż przed rokiem. W tym sezonie podróżni mają do dyspozycji 85 kierunków, z czego 10 to nowości w siatce regularnych połączeń realizowanych z lotniska.

Szacujemy, że w 2018 roku obsłużymy ponad 3,2 mln pasażerów, co oznacza ok. 10 proc. wzrost rok do roku – dodaje Kuś.

Port systematycznie inwestuje w rozwój infrastruktury. Dysponuje już nowoczesnym systemem nawigacyjnym do prowadzenia operacji w trudniejszych warunkach atmosferycznych (ILS Cat. II). Nowe stanowisko do odladzania, o wymiarach 80x80 m, ma być z nim w pełni kompatybilne.

Zgodnie z harmonogramem, prace powinny się zakończyć w ciągu czterech miesięcy. Wykonawcą jest firma Strabag, a wartość inwestycji to 12,4 mln zł. Prace w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na funkcjonowanie lotniska, deklaruje wrocławski port lot lotniczy.

fot. Port Lotniczy Wrocław
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5b1f7 2018-04-24 11:19   
gość_5b1f7 - Profil gość_5b1f7
AF sprzedaje się świetnie. Na początek czerwca loty są prawie wyprzedane. Teraz tylko czekać na drugi poranny lot od zimy.
gość_5b1f7 2018-04-24 11:19   
gość_5b1f7 - Profil gość_5b1f7
AF sprzedaje się świetnie. Na początek czerwca loty są prawie wyprzedane. Teraz tylko czekać na drugi poranny lot od zimy.
gość_8b301 2018-04-24 09:32   
gość_8b301 - Profil gość_8b301
Zauważ, że jeszcze niedawno były tylko linie ze Stara (czyli głównie LH i LOT). Teraz wchodzi AF. Jeśli bedzie się sprzedawać - a podobno jest całkiem dobrze - to niedługo wejdą i inni.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama