×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Będzie nowe stanowisko do odladzania


We wrocławskim porcie ruszyły prace nad rozbudową płyty do odladzania samolotów. Obecnie lotnisko posiada jedno takie stanowisko i chce uruchomić drugie przed rozpoczęciem kolejnego sezonu zimowego.


W porannym szczycie operacyjnym z wrocławskiego lotniska startuje ponad 10 samolotów w ciągu godziny. W sezonie zimowym, od października do marca, zdarza się, że wszystkie maszyny potrzebują odlodzenia. To standardowa procedura przy temperaturze poniżej zera, opadach śniegu lub deszczu, która trwa kilkanaście minut. 

Do tej pory we Wrocławiu było jedno stanowisko przeznaczone do tego celu, teraz ruszyły prace nad kolejnym.

Rozbudowa istniejącej płyty do odladzania wraz z kompletną towarzyszącą infrastrukturą to jedna z kluczowych inwestycji Portu Lotniczego Wrocław na ten rok. Ułatwi funkcjonowanie lotniska w sezonie zimowym i jeszcze bardziej podniesie punktualność operacji lotniczych prowadzonych we Wrocławiu– mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.


Inwestycja jest bezpośrednio związana ze wzrostem liczby podróżnych. Tylko w pierwszym kwartale tego roku port obsłużył ponad 600 tys. pasażerów, tj. prawie 9 proc. pasażerów więcej niż przed rokiem. W tym sezonie podróżni mają do dyspozycji 85 kierunków, z czego 10 to nowości w siatce regularnych połączeń realizowanych z lotniska.

– Szacujemy, że w 2018 roku obsłużymy ponad 3,2 mln pasażerów, co oznacza ok. 10 proc. wzrost rok do roku – dodaje Kuś. 

Port systematycznie inwestuje w rozwój infrastruktury. Dysponuje już nowoczesnym systemem nawigacyjnym do prowadzenia operacji w trudniejszych warunkach atmosferycznych (ILS Cat. II). Nowe stanowisko do odladzania, o wymiarach 80x80 m, ma być z nim w pełni kompatybilne. 

Zgodnie z harmonogramem, prace powinny się zakończyć w ciągu czterech miesięcy. Wykonawcą jest firma Strabag, a wartość inwestycji to 12,4 mln zł. Prace w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na funkcjonowanie lotniska, deklaruje wrocławski port lot lotniczy.  

fot. Port Lotniczy Wrocław
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_12795 - Profil
gość_12795
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie