×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Yanair: Będą połączenia z Polski do Żytomierza


Linia Yanair, która w lutym br. ogłosiła uruchomienie lotów z Odessy do Krakowa, chce uruchomić kolejne połączenia między Ukrainą a Polską.


Krótko po ogłoszeniu nowej trasy łączącej Kraków i położoną nad Morzem Czarnym, Odessę, pojawiły się doniesienia, że kolejnym krokiem jaki chce wykonać Yanair, jest uruchomienie połączenia ze stolicy Małopolski - do Kijowa.

Na przełomie 2017 i 2018 roku zakończona została jednak modernizacja lotniska w Żytomierzu, położonym ok. 100 kilometrów na zachód od ukraińskiej stolicy. Starą i niewystarczającą na dzisiejsze potrzeby drogę startową zastąpiono nową - o długości 2,5 kilometra, na której z powodzeniem lądować i startować będą mogły m.in. boeingi 737 i airbusy A320. Zbudowano też nowy terminal.

Obecnie operacje lotnicze nie mogą być jeszcze prowadzone, ponieważ proces certyfikacji przebudowanego lotniska nie dobiegł końca. Zarząd Yanaira liczy jednak, że jeszcze w bieżącym roku będzie mógł ogłosić nowe połączenia z Żytomierza, a w siatce połączeń ma pojawić się nie tylko Kraków, ale także inne polskie miasta.

Nasza linia planuje wykonywać loty do Krakowa i innych miast w Polsce. Obecnie czekamy na podpisanie przez Państwową Służbę Lotniczą Ukrainy certyfikatów dla lotniska w Żytomierzu - mówi w rozmowie z Pasazer.com Taras Strigunenko, dyrektor handlowy Yanair.


Na rozbudowanym lotnisku Yanair, chce umieścić swoją bazę serwisową, z czego z kolei cieszą się lokalne władze, liczące na wygenerowanie nowych miejsc pracy. Firma pomimo siedziby w Kijowie, jest zarejestrowana w Żytomierzu, a to oznacza, że to do budżetu tego miasta spływają podatki z jej działalności.

fot. Vestnik Kavkazagość_e3686 - Profil
gość_e3686
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie