×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amazon liczy na współpracę z Azul


Gigant e-handlu Amazon prowadzi rozmowy z brazylijską linią lotniczą Azul na temat możliwości współpracy przy doręczaniu przesyłek, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła zbliżone do sprawy.


Rozmowy pokazują, że Amazon ma poważne plany związane z największą gospodarką Ameryki Południowej. Wskazuje to także na to, że amerykańska firma chce przezwyciężyć wyzwania na lokalnym rynku logistycznym, takie jak kiepskie drogi, problemy z bezpieczeństwem przesyłek oraz wielki obszar kraju, który powierzchniowo przekracza część kontynentalną Stanów Zjednoczonych, sugeruje Reuters.

W przypadku niepowodzenia rozmów z Azul, Amazon dopuszcza też alternatywną drogę rozwoju w Brazylii - firma chciałaby wybudować własny hub magazynowy niedaleko São Paulo i  podpisywać umowy na dostawę produktów bezpośrednio z lokalnymi dostawcami. W tej chwili Amazon wysyła produkty na rynek brazylijski bezpośrednio ze Stanów Zjednoczonych.

Przedstawiciele linii Azul odmówili komentarzy, z kolei przedstawiciele Amazon stwierdzili, że “nie komentują pogłosek ani spekulacji”. 


Azul jest największą linią lotniczą w Brazylii pod względem liczby obsługiwanych połączeń. Przewoźnik oferuje 766 lotów dziennie do 104 kierunków, wykorzystując flotę 122 samolotów. Pod koniec marca Azul zapowiedział rozszerzenie siatki połączeń o 35 nowych kierunków w różnych regionach Brazylii oraz za granicą. 

Brazylijskie linie lotnicze do tej pory przewoziły cargo w przestrzeni ładunkowej swoich samolotów pasażerskich. W zeszłym tygodniu Azul ogłosił zawiązanie współpracy joint-venture z brazylijskim operatorem usług pocztowych Correios. Oba podmioty stworzą dedykowanego przewoźnika cago, Azul Cargo Express, który obecnie jest w fazie pozyskiwania dwóch frachtowców boeing 737-400F, które trafią do floty przewoźnika w drugiej połowie tego roku. Pierwszy z nich, o numerze msn 28198 wykorzystywany był wcześniej przez Miami Air International, informuje ch-aviation. 

Jak ujawniają badania przeprowadzone przez UPS, z zagranicznych sklepów online korzysta 81 proc. kupujących w Brazylii. Jednocześnie Brazylijczycy maję jedne z najwyższych wymagań dotyczących czasu dostarczenia zakupów, oczekując iż przesyłka zostanie dostarczona tego samego, lub następnego dnia po złożeniu zamówienia. 

gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie