Amazon liczy na współpracę z Azul

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
20 kwietnia 2018 08:17
Gigant e-handlu Amazon prowadzi rozmowy z brazylijską linią lotniczą Azul na temat możliwości współpracy przy doręczaniu przesyłek, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła zbliżone do sprawy.
Reklama

Rozmowy pokazują, że Amazon ma poważne plany związane z największą gospodarką Ameryki Południowej. Wskazuje to także na to, że amerykańska firma chce przezwyciężyć wyzwania na lokalnym rynku logistycznym, takie jak kiepskie drogi, problemy z bezpieczeństwem przesyłek oraz wielki obszar kraju, który powierzchniowo przekracza część kontynentalną Stanów Zjednoczonych, sugeruje Reuters.

W przypadku niepowodzenia rozmów z Azul, Amazon dopuszcza też alternatywną drogę rozwoju w Brazylii - firma chciałaby wybudować własny hub magazynowy niedaleko São Paulo i podpisywać umowy na dostawę produktów bezpośrednio z lokalnymi dostawcami. W tej chwili Amazon wysyła produkty na rynek brazylijski bezpośrednio ze Stanów Zjednoczonych.

Przedstawiciele linii Azul odmówili komentarzy, z kolei przedstawiciele Amazon stwierdzili, że “nie komentują pogłosek ani spekulacji”.


Azul jest największą linią lotniczą w Brazylii pod względem liczby obsługiwanych połączeń. Przewoźnik oferuje 766 lotów dziennie do 104 kierunków, wykorzystując flotę 122 samolotów. Pod koniec marca Azul zapowiedział rozszerzenie siatki połączeń o 35 nowych kierunków w różnych regionach Brazylii oraz za granicą.

Brazylijskie linie lotnicze do tej pory przewoziły cargo w przestrzeni ładunkowej swoich samolotów pasażerskich. W zeszłym tygodniu Azul ogłosił zawiązanie współpracy joint-venture z brazylijskim operatorem usług pocztowych Correios. Oba podmioty stworzą dedykowanego przewoźnika cago, Azul Cargo Express, który obecnie jest w fazie pozyskiwania dwóch frachtowców boeing 737-400F, które trafią do floty przewoźnika w drugiej połowie tego roku. Pierwszy z nich, o numerze msn 28198 wykorzystywany był wcześniej przez Miami Air International, informuje ch-aviation.

Jak ujawniają badania przeprowadzone przez UPS, z zagranicznych sklepów online korzysta 81 proc. kupujących w Brazylii. Jednocześnie Brazylijczycy maję jedne z najwyższych wymagań dotyczących czasu dostarczenia zakupów, oczekując iż przesyłka zostanie dostarczona tego samego, lub następnego dnia po złożeniu zamówienia.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama