Alitalia umacnia swoją pozycję w Turcji - codeshare z Pegasus Airlines

Konrad Korycki - Profil Konrad Korycki
19 kwietnia 2018 10:00
3 komentarze
Alitalia powiększyła swoją ofertę lotów do Turcji, dzięki podpisaniu umowy codeshare z Pegasus Airlines – głównym tureckim przewoźnikiem niskokosztowym, posiadającym swą bazę na lotnisku Sabiha Gökçen w Stambule.
Reklama

Umowa handlowa pomiędzy tymi liniami zapewni pasażerom Alitalii nowe możliwości podróży do Stambułu i dalej w głąb Turcji, w kierunku głównych destynacji turystycznych i biznesowych. Pasażerowie linii lotniczej Pegasus zyskają z kolei dostęp do rozszerzonej sieci krajowych i międzynarodowych połączeń obsługiwanych przez Alitalię, zwiększając tym samym ruch turystyczny z Turcji do Rzymu i najważniejszych włoskich destynacji.

W ramach porozumienia kod „AZ” Alitalii ma widnieć przy lotach obsługiwanych przez Pegasus Airlines pomiędzy Rzymem, Bolonią, Bergamo, stambulskim lotniskiem Sabiha Gökçen oraz kolejnymi pięcioma najpopularniejszymi kierunkami w Turcji, jakimi są Ankara, Antalya, Bodrum, Adana i Izmir. Kod włoskiego przewoźnika pojawi się również przy połączeniu pomiędzy Stambułem i Tbilisi, które także jest obsługiwane przez linię Pegasus.


Turecki przewoźnik również poszerza sieć swych połączeń poprzez umieszczenie swojego kodu „PC” na obsługiwanych przez Alitalię lotach z Rzymu do Bari, Katanii, Genui, Neapolu, Wenecji oraz Turynu. Kolejnym krokiem Pegasus Airlines, zaraz po uzyskaniu zgody odpowiednich władz, jest opatrzenie swym kodem także lotów międzynarodowych z Rzymu do Londynu, Marsylii, Tuluzy, Malagi, Warszawy, Podgoricy, Casablanki, Malty, Kairu i Santiago w Chile.

Linia lotnicza Pegasus Airlines rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku. Począwszy od dwóch samolotów, stała się główną turecką linią nieskokosztową. Obecnie operuje flotą 76 maszyn, latających do 38 destynacji w Turcji oraz 70 kolejnych portów w 41 krajach.


Bilety na nowe połączenia, będące wynikiem podpisania umowy handlowej, są już dostępne w sprzedaży. Członkowie MilleMiglia, programu lojalnościowego włoskiego przewoźnika, mogą gromadzić mile korzystając z usług świadczonych w ramach codeshare.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
skorzewski 2018-04-19 23:56   
skorzewski - Profil skorzewski
Taaa Alitalia juz rok upada upaść nie może .. Monarch padł z dnia na dzień, AirBerlin kilka miesięcy (sprytne zagranie obrony niemieckiego rynku a alitalia pada i pada i upaść mie moze a Komisja Europejska udaje że nie widzi.
Co najmniej raz w miesiącu sprzedają Lufthansie, zakładam tak jak w przypadku AirBerlin że państwo włoskie im jeszcze za ro doplaci.
greg0303 2018-04-19 16:48   
greg0303 - Profil greg0303
Podobno właśnie Lufthansa przedstawiła najlepszą, z punktu widzenia sprzedającego, ofertę kupna Alitalii. Zobaczymy, czy zpstanie ona zaakceptowana.
skorzewski 2018-04-19 10:08   
skorzewski - Profil skorzewski
Ciekawe jakie to kukułcze jajo na końcu Lufthansa dostanie
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama