×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Alitalia umacnia swoją pozycję w Turcji - codeshare z Pegasus Airlines


Alitalia powiększyła swoją ofertę lotów do Turcji, dzięki podpisaniu umowy codeshare z Pegasus Airlines – głównym tureckim przewoźnikiem niskokosztowym, posiadającym swą bazę na lotnisku Sabiha Gökçen w Stambule.


Umowa handlowa pomiędzy tymi liniami zapewni pasażerom Alitalii nowe możliwości podróży do Stambułu i dalej w głąb Turcji, w kierunku głównych destynacji turystycznych i biznesowych. Pasażerowie linii lotniczej Pegasus zyskają z kolei dostęp do rozszerzonej sieci krajowych i międzynarodowych połączeń obsługiwanych przez Alitalię, zwiększając tym samym ruch turystyczny z Turcji do Rzymu i najważniejszych włoskich destynacji.

W ramach porozumienia kod „AZ” Alitalii ma widnieć przy lotach obsługiwanych przez Pegasus Airlines pomiędzy Rzymem, Bolonią, Bergamo, stambulskim lotniskiem Sabiha Gökçen oraz kolejnymi pięcioma najpopularniejszymi kierunkami w Turcji, jakimi są Ankara, Antalya, Bodrum, Adana i Izmir. Kod włoskiego przewoźnika pojawi się również przy połączeniu pomiędzy Stambułem i Tbilisi, które także jest obsługiwane przez linię Pegasus.


Turecki przewoźnik również poszerza sieć swych połączeń poprzez umieszczenie swojego kodu „PC” na obsługiwanych przez Alitalię lotach z Rzymu do Bari, Katanii, Genui, Neapolu, Wenecji oraz Turynu. Kolejnym krokiem Pegasus Airlines, zaraz po uzyskaniu zgody odpowiednich władz, jest opatrzenie swym kodem także lotów międzynarodowych z Rzymu do Londynu, Marsylii, Tuluzy, Malagi, Warszawy, Podgoricy, Casablanki, Malty, Kairu i Santiago w Chile.

Linia lotnicza Pegasus Airlines rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku. Począwszy od dwóch samolotów, stała się główną turecką linią nieskokosztową. Obecnie operuje flotą 76 maszyn, latających do 38 destynacji w Turcji oraz 70 kolejnych portów w 41 krajach.


Bilety na nowe połączenia, będące wynikiem podpisania umowy handlowej, są już dostępne w sprzedaży. Członkowie MilleMiglia, programu lojalnościowego włoskiego przewoźnika, mogą gromadzić mile korzystając z usług świadczonych w ramach codeshare.gość_12795 - Profil
gość_12795
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie