PAŻP wydzierżawi ponownie ILS II w Modlinie

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
18 kwietnia 2018 08:38
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej będzie nadal dzierżawić system ILS kategorii II na lotnisku w Modlinie. – Wszelkie kwestie dalszej współpracy zostaną określone w trakcie negocjacji nowej umowy – powiedział Mateusz Sokołowski, rzecznik PAŻP-u
Reklama

PAŻP zadeklarował, że nadal będzie wspierać system ILS II w Modlinie, pomimo wcześniejszych informacji na łamach Pulsu Biznesu o planowanym wycofaniu się z utrzymania funkcjonalności systemu na podwarszawskim lotnisku. - Wszelkie kwestie i warunki dalszej współpracy zostaną określone w trakcie negocjacji nowej umowy w tym zakresie – powiedział Sokołowski w rozmowie z Rynkiem Lotniczym. .


Oprócz tego PAŻP zadeklarował modernizację istniejącej wieży kontroli lotów, która według wcześniejszych planów miała być wybudowana na nowo. Projekt jednak nie znalazł się w planach inwestycyjnych agencji do 2020 roku - PAŻP stoi na stanowisku, że modernizacja istniejącej wieży zapewni możliwość odpowiedniego wykonywania obowiązków związanych ze służbą kontroli lotniska do momentu przestawienia przez władze MPL Warszawa-Modlin planów rozwoju tego lotniska, zaakceptowanych przez wszystkich właścicieli – przekazał portalowi Rynek Lotniczy rzecznik PAŻP.

Oprócz infrastruktury nawigacyjnej Port Lotniczy Warszawa Modlin wymaga rozbudowy obecnie istniejącego terminala. W zeszłym tygodniu na konferencji w Warszawie zarząd spółki przedstawił plany rozbudowy lotniska. Pracę jednak nie będą mogły wystartować póki nie zakończy się konflikt zarządu z jednym z udziałowców lotniska w Modlinie - Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Według zarządu spółki PPL blokuje rozwój Modlina.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama