Nowa funkcja w Google Flights

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
17 kwietnia 2018 10:30
Każdego dnia około 5000 lotów jest opóźnionych lub odwołanych. A gdyby można było przewidzieć takie sytuacje i uniknąć niepotrzebnych oczekiwań?
Reklama

Linie lotnicze często ogłaszają opóźnienia lotów w ostatniej chwili i zazwyczaj nie przeszkadza im utrzymywanie pasażerów w niepewności aż do zajęcia miejsca w samolocie. Praktycznie niemożliwym było odgadnąć, ile czasu spędzimy na lotnisku, dlatego Google pospieszył z pomocą pasażerom i stworzył aplikację, która przewiduje opóźnienia lotów.

Firma ostatnio zaktualizowała swoją usługę Flights o nową funkcję, pomocną w uzyskaniu informacji, które przecież nam się należą. Teraz – oprócz już istniejącej usługi rezerwacji biletów lotniczych i powiadomień o potwierdzonych zakłóceniach lotów, aplikacja jest teraz w stanie przewidzieć opóźnienia.

Google Flights wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego i historyczne dane o statusie lotów do prowadzenia prognoz. Może wyniki nie zawsze są dokładne ze względu na ograniczoną ilość zebranych informacji, ale przewidywania będą stawać się lepsze w miarę analizowania większej ilości danych. Na razie firma jest w 80% pewna swoich wyników. To wciąż znacznie więcej, niż nic. Aby sprawdzić, czy lot jest opóźniony, wystarczy wyszukać numer lotu lub trasę, a otrzymasz szczegółowe informacje.


Wiedząc, że lot będzie spóźniony, nie powinieneś zapomnieć o odprawie na czas.

- Jeżeli nie dokonałeś odprawy co najmniej 45 minut przed planowym odlotem, przewoźnik lotniczy nie jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania, nawet jeżeli lot opóźnia się o więcej niż 3 godziny. Może to oznaczać stratę do 600 euro - wyjaśnia Marius Stonkus, prezes SkyCop.

Większość linii lotniczych oferuje możliwość odprawy biletowo-bagażowej przez Internet. Dzieki temu nie trzeba pojawiać się na lotnisku z dużym wyprzedzeniem. Jeśli jednak podróżujesz z zarejestrowanym bagażem lub zdecydowałeś się na odprawę na lotnisku, nadal musisz być punktualnie.

fot. Dominik Sipinski
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama