×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Accor nabył udziały w Mantis Group


Accor nawiązał strategiczną współpracę z południowoafrykańską grupą Mantis, stając się właścicielem 50 proc. udziałów. Przy okazji tej transakcji powołano do życia nową instytucję odpowiedzialną za ochronę dzikiej afrykańskiej fauny i flory - Community Conservation Fund Africa.


Grupa Mantis jest podmiotem zarejestrowanym w RPA. W swym portfolio posiada 28 zarządzanych przez siebie luksusowych nieruchomości oraz globalną sieć markowych hoteli, willi, resortów i rezydencji. Zostały one podzielone w pięć grup: hotele butikowe, Eco-Lodges, Game Reserves, domy górskie i resorty narciarskie oraz jachty. Przykładami obiektów są np. Founders Lodge w rezerwacje Eastern Cape, Mantis St. Helena, Draycott Hotel w Londynie czy Zambezi Queen Collection (do której należą m.in. luksusowe łodzie mieszkalne). 

Founders Lodge, fot. 6000.co.za (flickr.com, CC)

- Mantis jest pionierem dostosowanych do indywidualnych potrzeb usług turystycznych w jednych z najbardziej pomysłowych hoteli na świecie. Dzięki temu nowemu strategicznemu partnerstwu wzmacniamy obecność naszej grupy w Afryce. Zyskujemy dostęp do marki o silnych korzeniach i dziedzictwie, uznanej za zaangażowanie w ochronę środowiska i gościnność - powiedział Sebastien Bazin, prezes AccorHotels.    

Przy okazji transakcji powołano do życia organizację użytku publicznego - Community Conservation Fund Africa, która zrzeszać ma trzy towarzystwa ochrony przyrody: Wilderness Foundation, Tusk Trust i African Parks. Jej celem statutowym jest działanie na rzecz ochrony dzikiej przyrody w Afryce.  gość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie