×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic: Wzrosty przewozowe w I kw.


W pierwszym kwartale tego roku airBaltic przewiózł prawie 730 tys. pasażerów, o 24 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem.


W samym marcu na pokładach samolotów przewoźnika gościło ponad 280 tys. pasażerów, co oznacza 25 proc. wzrost rok do roku. 

- Dopiero co zaprezentowaliśmy dane za 2017 r., który były najlepszymi w historii linii lotniczych wynikami operacyjnymi, a teraz także osiągnęliśmy rekordową liczbę pasażerów w pierwszym kwartale 2018 r. Jestem dumny z zespołu airBaltic, który codziennie wykonuje dobrą pracę oferując pasażerom doskonałą podróż. Marzec był dla nas ekscytującym miesiącem - pod koniec tego miesiąca zainaugurowaliśmy sezon letni otwierając trzy nowe trasy z Rygi do Lizbony, Malagi oraz Gdańska, jak również nową trasę z Tallinna do Londynu. Tego lata będziemy ogółem obsługiwali 70 tras z Rygi, Tallinna i Wilna oferując najszerszy wybór kierunków oraz najlepszą łączność zarówno dla pasażerów biznesowych jak i pasażerów podróżujących w celach prywatnych - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic. 


 W marcu 2018 r. przewoźnik obsłużył ponad 4,2 tys. lotów, o 15 proc. więcej niż w marcu ubiegłego roku. W pierwszym kwartale airBaltic obsłużył prawie 11,6 tys. lotów. 

Średni współczynnik wypełnienia (LF) w pierwszym kwartale tego roku wyniósł 67 proc., natomiast w marcu 72 proc. 

Średni współczynnik punktualności samolotów airBaltic wynosił w I kw. 2018 r. 89,8 proc., natomiast w marcu tego roku 90,1 proc. 

fot. Tomasz Śniedziewskigość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie