airBaltic: Wzrosty przewozowe w I kw.

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
08 kwietnia 2018 08:31
W pierwszym kwartale tego roku airBaltic przewiózł prawie 730 tys. pasażerów, o 24 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem.
Reklama
W samym marcu na pokładach samolotów przewoźnika gościło ponad 280 tys. pasażerów, co oznacza 25 proc. wzrost rok do roku.

- Dopiero co zaprezentowaliśmy dane za 2017 r., który były najlepszymi w historii linii lotniczych wynikami operacyjnymi, a teraz także osiągnęliśmy rekordową liczbę pasażerów w pierwszym kwartale 2018 r. Jestem dumny z zespołu airBaltic, który codziennie wykonuje dobrą pracę oferując pasażerom doskonałą podróż. Marzec był dla nas ekscytującym miesiącem - pod koniec tego miesiąca zainaugurowaliśmy sezon letni otwierając trzy nowe trasy z Rygi do Lizbony, Malagi oraz Gdańska, jak również nową trasę z Tallinna do Londynu. Tego lata będziemy ogółem obsługiwali 70 tras z Rygi, Tallinna i Wilna oferując najszerszy wybór kierunków oraz najlepszą łączność zarówno dla pasażerów biznesowych jak i pasażerów podróżujących w celach prywatnych - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic.


W marcu 2018 r. przewoźnik obsłużył ponad 4,2 tys. lotów, o 15 proc. więcej niż w marcu ubiegłego roku. W pierwszym kwartale airBaltic obsłużył prawie 11,6 tys. lotów.

Średni współczynnik wypełnienia (LF) w pierwszym kwartale tego roku wyniósł 67 proc., natomiast w marcu 72 proc.

Średni współczynnik punktualności samolotów airBaltic wynosił w I kw. 2018 r. 89,8 proc., natomiast w marcu tego roku 90,1 proc.

fot. Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama