×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwsze CSeries dla Delty pod koniec 2018 roku


Delta Air Lines odbierze pierwszą partię bombardierów CSeries w czwartym kwartale 2018 roku - wynika z informacji zarządu amerykańskiej linii.


Informację przekazał Ed Bastian, prezes Delta Air Lines. Według niego pierwsze samoloty z zamówienia złożonego w 2016 roku, trafią do floty pod koniec bieżącego roku:

Naszym planem jest odbiór pierwszych CSeries do końca roku i wprowadzenie ich do eksploatacji na początku 2019 roku - powiedział Bastian.


Warto dodać, że to kolejne przesunięcie odbioru tych samolotów. Poprzednio Delta deklarowała, że odbierze pierwszą maszynę na wiosnę br.

Jeden z najpotężniejszych przewoźników lotniczych na świecie zamówił 75 bombardierów CS100, stając się największym klientem mniejszej wersji CSeries. Zamówione samoloty miały ułatwić proces pozbycia się części sędziwych maszyn McDonnell Douglas MD88 i MD90, które stanowią istotny element obecnej floty (wg portalu Planespotters.net Delta posiada 164 egzemplarzy tego modelu).

fot. Bombardiergość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie