×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dubai Duty Free: Wzrost sprzedaży w I kw.


Dubai Duty Free, operator sklepów na lotniskach w Dubaju, ogłosił iż wartość sprzedaży w I kw. tego roku wyniosła ponad 523 mln dolarów, co oznacza 11 proc. wzrost rok do roku.


W marcu tego roku, wartość sprzedaży wyniosła 180,9 mln dolarów, co stanowi rekordowy wynik dla tego miesiąca oraz 10 proc. wzrost wartości sprzedaży w porównaniu z marcem ubiegłego roku. 

Od początku roku, średnia miesięczna wartość sprzedaży wynosi 164,3 mln dolarów, co przekłada się na średni dzienny utarg w wysokości 5,8 mln dolarów, wylicza Dubai Duty Free. 

Najważniejszą pod względem wartości sprzedaży grupą produktów są perfumy, których sprzedaż o łącznej wartości 75,7 mln  przekłada się na 14 proc. łącznych obrotów handlowych. Z kolei największy, 37 proc. wzrost sprzedaży odnotowały wyroby tytoniowe, przynosząc 60,3 mln dolarów przychodu. W I kw. prężnie wzrastała także sprzedaż produktów elektronicznych (o 34 proc., generując 46,4 mln dolarów przychodu), kosmetyków (o 25 proc., generując 50 mln dolarów przychodów) oraz zegarków (16 proc., generując 34,8 mln dolarów przychodu). 


- Jesteśmy zadowoleni z poziomu sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku i koncentrujemy się na osiągnięciu naszych celów rocznych. Dane o sprzedaży wyprzedzają dane o wzroście liczby pasażerów na Dubai International, a w dużej liczbie kategorii produktów odnotowujemy dwucyfrowe wzrosty sprzedaży - powiedział Colm McLoughlin, prezes Dubai Duty Free.

fot. Dubai Airportsgość_a0819 - Profil
gość_a0819
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie